Blog
Zaginieni Przed Laty

Alicia zostawiła kartkę i zniknęła. Uciekłam. Wrócę, przysięgam. Przepraszam.

Alicia zostawiła kartkę i zniknęła. Uciekłam. Wrócę, przysięgam. Przepraszam. Gdzie jest 15-letnia Alicia? Mama rozpaczliwie szuka córki od 4 lat.

Alicia

Alicia Navarro miała 15 lat, gdy zaginęła w 2019 roku. Dziewczynka jest w spektrum autyzmu, jej pasją od dłuższego czasu były gry komputerowe. Czy to właśnie w sieci nastolatka poznała osobę, która pomogła jej zniknąć 4 lata temu?

Alicia Navarro / Newsy Today
Alicia Navarro / Newsy Today

Alicia była ostatni raz widziana we wczesnych godzinach porannych 15 września 2019 r. Nastolatka mieszkała w Glendale (miasto w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia). 15 września Jessica Nuñez, matka dziewczynki wstała, aby zrobić śniadanie. Około 7 rano, Jessica usiadła przy stole z mężem i dwójką najmłodszych dzieci. Alicia jeszcze nie wstała.

 

 

Wtedy Jessica zauważyła, że ​​tylne drzwi domu były otwarte. Kiedy sprawdziła podwórko, zobaczyła kilka krzeseł pod ogrodzeniem. Matka od razu przypuszczała, że nastolatka użyła ich do pokonania ogrodzenia. Sprawdziła sypialnię Alicii. Kobieta miała rację, córki nie było w domu.

Znalazła natomiast krótką notatkę na biurku Alicii – „Uciekłam. Przykro mi, ale wrócę, obiecuję”.

List pozostawiony przez zaginioną / The Arizona Republic
List pozostawiony przez zaginioną / The Arizona Republic

Kobieta zgłosiła zaginięcie córki na policję. Śledczym udało się ustalić, że wraz z Alicią zaginął jej laptop. W pokoju nastolatki zostały natomiast ładowarki do wszystkich sprzętów, telefonu oraz laptopa. Od chwili zaginięcia, wszystkie sprzęty Navarro były nieaktywne.

Po zaginięciu córki matka dziewczynki przyznała, że Alicia wielokrotnie zarywała noce, czatując i grając z ludźmi poznanymi w sieci. Jednak matka Navarro nigdy nie przypuszczała, że internetowe znajomości córki, mogą doprowadzić do tragedii. Teraz kobieta jest pewna, że to właśnie ktoś z kim czatowała córka, doprowadził do jej ucieczki z domu.

 

 

Co nieznajomy z sieci mógł zaproponować 15-latce? Czym skusił Alicię? W końcu dziewczynka obiecała, że wróci. Niestety, od 4 lat nie wróciła.

Gdzie jest Alicia Navarro?

Po roku od zaginięcia Alicii zorganizowano konferencję prasową. Matka zaginionej powiedziała wtedy: „To nie jest dobra rocznica do świętowania. To był rok, w którym nie mam odpowiedzi na temat tego, gdzie jest moja córka”. 

W trakcie konferencji Nuñez zwróciła się bezpośrednio do potencjalnego porywacza, prosząc o oddanie jej ukochanej córki. „Muszę wiedzieć, gdzie ona jest. Minęło zbyt dużo czasu. Więc proszę, miej trochę współczucia. Naprawdę tęsknię za moim dzieckiem. Bardzo ją kocham.” – powiedziała matka zaginionej.

Obiecałaś, że wrócisz

Sprawa zaginięcia Navarro była nagłaśniana przez policję, media oraz portale zajmujące się zaginięciami. Niestety nie przyniosło to jednak żadnych efektów.

Matka zaginionej postanowiła zwrócić się bezpośrednio do niej, „Alicia, jeśli widzisz tę wiadomość, chcę żebyś wiedziała, że czekam, aż wrócisz, tak jak obiecałaś. Nie jestem na Ciebie zła, chcę tylko wiedzieć, że wszystko z Tobą w porządku. Bardzo za Tobą tęsknię.”

Do tej pory nie udało się ustalić, co stało się z nastolatką.

Dziewczynka na co dzień powinna zażywać leki, których nie ma przy sobie. Alicia Navarro w dalszym ciągu jest osobą zaginioną.

Policja w Glendale nadal prowadzi śledztwo w tej sprawie. Osoby posiadające informacje o zaginionej nastolatce proszone są o kontakt z tamtejszym posterunkiem.

 

Charakterystyka

  • Brązowe włosy.
  • Brązowe oczy.
  • aparat ortodontyczny
  • Blizna na lewej kostce.
  • Może wyglądać młodziej niż jej wiek ze względu na jej niski wzrost.
  • Miała autyzm i lubiła ścisły harmonogram.
  • Miała silny lęk i była leczona w momencie zniknięcia.

W dniu zaginięcia ubrana w:

  • Biała bluza.
  • Bielona dżinsowa spódnica.
  • Czarno-białe trampki “Vans”.

Wykluczenie miejsca pobytu:

Źródło: Mother of missing teenager with autism Alicia Navarro fears she was lured away from Glendale, Arizona home by online predator (nbcnews.com)

Zaginięcie Alicii Navarro – Trybuna Trojańska (pvhsnews.com)

Sept. 15 marks 3 years since Alicia Navarro vanished from her Glendale home (fox10phoenix.com)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: To miała być szczęśliwa rodzina, lecz los napisał dla nich inny scenariusz (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl