Blog
Zaginieni Przed Laty

Sylwia zaginęła po złożeniu pozwu o rozwód

Sylwia zaginęła po złożeniu pozwu o rozwód. Jej szczątki odnaleziono trzy miesiące po jej zniknięciu. Bezwzględnym mordercą okazał się kochający mąż.

Sylwia zaginęła po złożeniu pozwu o rozwód

Sylvia Garcia była śliczną 48-latką, która pewnego dnia została bestialsko zakatowana na śmierć przez męża, który do samego końca twierdził, że nie znał nigdy Sylvi i jej nie poślubił.

W czerwcu 1995 roku kobieta zniknęła bez śladu jak się okazało później została zamordowana przez swojego męża- Martina Gonzaleza. Jej szczątki zostały odnalezione trzy miesiące po jej zaginięciu, a później została zidentyfikowana po tym, jak krewni w jej rodzinnym Meksyku rozpoznali szkic kryminalistyczny opublikowany w mediach.

Tajemnicze zniknięcie

Sylvia zaginęła w tajemniczych okolicznościach po złożeniu pozwu o rozwód z Martinem Gonzalezem. Para rok wcześniej pobrała się i przeprowadziła do Austin w Teksasie. Życie 48-latki zmieniło się w istne piekło zaraz po ślubie. Kochający mąż okazał się tyranem. Sylvia pomimo przeprowadzki pozostawała w bliskim kontakcie z rodziną. Kobieta często opowiadała im, że Martin bardzo się dla niej zmienił. Podczas każdej rozmowy z rodziną wspominała, że boi się o swoje życie.  Nikt nie przypuszczał, że obawy kobiety były aż tak bardzo uzasadnione.

Kiedy 24 czerwca 1995 roku Sylvia złożyła pozew o rozwód nagle przepadła bez śladu. To bliscy zgłosili na policję zaginięcie kobiety.

 

Śledztwo

Poszukiwania Sylvi były od początku bardzo intensywne. We wrześniu 1995 roku przypadkowo odnaleziono szczątki kobiety. Śledczy stwierdzili, że szczątki należą do niezidentyfikowanej kobiety. Zwłoki było owinięte w koc i zakopane niedaleko rezydencji Gonzaleza. Przed śmiercią została wielokrotnie uderzona w głowę, co spowodowało liczne złamania i utratę zębów. Badanie pośmiertne wykazały, że miała ponad 35 lat i była pochodzenia indiańskiego lub latynoskiego.

Kiedy żadne doniesienia o zaginionych kobietach nie pasowały do niezidentyfikowanego wówczas szkieletu, stworzono rekonstrukcję twarzy i rozesłano ją do mediów.

 

Apel o pomoc w ustaleniu tożsamości kobiety zobaczyli rodzice w mediach. Natychmiast zadzwonili na komisariat i powiedzieli, że kobieta NN jest łudząco podobna do ich córki. Śledczy dowiedzieli się o burzliwym małżeństwie Sylvi z Martinem Gonzalezem, który zaprzeczył, że znał lub poślubił Garcię. DNA z miazgi zęba potwierdziło jej tożsamość, po tym jak porównano próbki śliny ze znanych listów, które wysyłała.

Dowody winy

Po raz pierwszy w historii Teksasu mitochondrialne DNA wyekstrahowane z włosa zaplątanego w węzeł zawiązany w tkaninie wokół kości powiązano z Gonzalezem. We wrześniu 2000 roku mężczyzna został oskarżony i skazany za morderstwo swojej żony Sylvii Garcii wraz z dwiema innymi kobietami, z którymi był wcześniej w związku.

 

Śledczy nie wykluczają, że ofiar było więcej. Uznano, że Marin mordował swoje partnerki po tym jak chciały od niego odejść. Mężczyzna nie mógł się pogodzić z tym, że tracił poczucie kontroli nad nimi.

Przypadek Garcii był tematem 23. odcinka 9. sezonu serialu “Forensic Files” z 2004 roku, zatytułowanego “Saving Face”. Sprawa jej morderstwa została omówiona w publikacji Karen T. Taylor z 2000 roku, Forensic Art and Illustration.

 

 

Źródło: Sylvia Garcia | Unidentified Wiki | Fandom

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego. Lecz

Może zainteresować Cię: Kobieta kłamała, by chronić swojego chłopaka, który zakatował jej synka (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl