Blog
Zaginieni Przed Laty

44-latek od ponad roku figurował jako zmarły, zatrzymano go za oszustwo

44-latek od ponad roku figurował jako zmarły zatrzymano go za oszustwo

44-latek od ponad roku figurował jako zmarły, zatrzymano go za oszustwo. “Zmartwychwstał”, aby sprzedać mieszkanie swojej matki.

44-latek

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Warszawie. Śródmiejscy kryminalni zatrzymali 44- letniego mężczyznę podejrzanego o oszustwo, który miał podrobione dokumenty. Na ich podstawie próbował sprzedać zadłużone mieszkanie swojej matki. Sam nie chciał ujawniać swojej tożsamości, ponieważ od ponad roku, jak się okazało, figurował jako zmarły. Mężczyzna, podpisując umowę, posłużył się cudzym dowodem osobistym figurującym w policyjnej bazie jako: utracony na skutek kradzieży. 44-latek otrzymał zadatek od kupującego w kwocie 20 000 złotych.

Mężczyzna po podpisaniu umowy sprzedaży wypłacił pieniądze z konta założonego na tzw. słupa, wykorzystując do tego kilka bankomatów. W jednej z galerii handlowych doszło do zatrzymania mężczyzny, podczas gdy wypłacał gotówkę.

44-latek od ponad roku figurował jako zmarły zatrzymano go za oszustwo
44-letni oszust

W trakcie zatrzymania mężczyzna nie chciał powiedzieć, jak się nazywa. Milczał, nie odpowiadał na zadane pytania kryminalnych. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić linie papilarne mężczyzny na urządzeniu Morpho Touch. Dzięki temu mogli ustalić, kim tak naprawdę jest mężczyzna. Po badaniu ustalono, że od czerwca 2020 roku na podstawie wystawionego aktu zgonu 44-latek figurował, jako osoba zmarła.

44-latek od ponad roku figurował jako zmarły zatrzymano go za oszustwo
Badanie 44-latka

W trakcie przeszukiwania mieszkania, w którym przebywał mężczyzna przed zatrzymaniem, policjanci znaleźli szereg dokumentów, telefonów, kart bankowych i telefonicznych oraz pieczątek, które posłużyły mu do popełnianiu innych, podobnych przestępstw. Wstępnie Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu zatrzymanego na 3 miesiące. Za podrobienie dokumentów oraz posługiwanie się nimi kodeks karny przewiduje do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy, a policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

Źródło:“Zmartwychwstał”, aby sprzedać mieszkanie swojej matki | Crime.com.pl

Warszawa:. Oszust chciał sprzedać mieszkanie swojej matki – Warszawa (onet.pl)

Oszust próbował sprzedać zadłużone mieszkanie swojej matki. Po zatrzymaniu okazało się, że oficjalnie od roku nie żyje | Warszawa Nasze Miasto

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl