Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginione dzieci z teledysku „Runaway Train”

Ważny przekaz teledysku

W 1993 roku amerykański zespół rockowy „Soul Asylum” wypuścił na rynek muzyczny piosenkę pod tytułem „Runaway Train”. Dave Pirner, wokalista grupy oraz autor tekstu stworzył wielki przebój, który opowiada o zmaganiach Pirnera z depresją, na którą ówcześnie chorował. Przejmujący tekst został wzbogacony o równie przejmujący i wartościowy teledysk. Muzyczne wideo zawierało 36 wizerunków osób nieletnich, które zaginęły na terenie Stanów Zjednoczonych. Ciekawostką jest, że klip ten posiadał kilka wersji, a zdjęcia osób zaginionych, miały pochodzić z kraju, w którym tenże klip był transmitowany. To działanie miało na celu odnalezienie jak największej ilości zaginionych dzieci. Po emisji amerykańskiej wersji teledysku, odnaleziono 25 z 36 zaginionych. W lutym 2020r. wyszło na jaw, co spotkało Aundrię Bowman, której poszukiwano od 1989r. Niestety, przybrany ojciec Bowman przyznał się do jej zabójstwa. Do tej pory nie udało się ustalić losu wszystkich poszukiwanych nastolatków. Pomimo upływu lat, zrozpaczone rodziny wciąż czekają na szczęśliwe zakończenie.

W dalszym ciągu zaginieni

National Center for Missing & Exploited Children przygotowało progresje wiekowe osób, których nie udało się odnaleźć.
Poniżej krótko przedstawiamy ich sylwetki:

ANDREA DURHAM – zaginęła w 1 lutego 1990r. Dziewczynka ostatni raz widziana była w mieszkaniu w Fort Walton Beach, na Florydzie. W mieszkaniu została jej torebka. Miała wtedy 13 lat.

National Center for Missing & Exploited Children


BYRON PAGE – zaginął 29 stycznia 1992r, w dniu, w którym miał zdawać egzamin na prawo jazdy. Ostatni raz był widziany w Los Angeles, miał wtedy 17 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

CHRISTOPHER KERZE – zaginął 20 kwietnia 1990r. Tego dnia opuścił swój dom w Eagan, w Minnesocie i oddalił się furgonetką. Samochód znaleziono 332 km od miejsca zamieszkania nastolatka. W dniu zaginięcia miał 17 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

KIMBERLY DOSS – zaginęła 1 września 1982r. Nastolatka mieszkała w Davenport, w stanie Iowa. Miała wtedy 16 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

DUANE FOCHTMAN – zaginął 22 lipca 1986r. Ostatni raz widziany był na obrzeżach miasteczka Lincoln, w stanie Oregon. Miał 15 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

JOHN LANGO – zaginął 1 stycznia 1988r. Ostatni raz był widziany, kiedy o północy opuszczał dom, w Pottsville, w stanie Pensylwania. Miał 17 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

WILDA BENOIT – zaginęła 23 lipca 1992 r. Ostatni raz widziana była w domu w Creole, w stanie Luizjana. Miała wtedy 14 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

MARTHA DUNN – zaginęła 5 października 1990r. Zamieszkiwała w Daingerfield, w Texasie. Prawdopodobnie oddaliła się w towarzystwie mężczyzny. Miała wtedy 15 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

PATRICK BETZ – zaginął 20 stycznia 1988r. Chłopiec ostatni raz był widziany w pizzerii w miejscowości Upland, w Kalifornii. Widziano, jak opuszcza pizzerię z nieznanym nastolatkiem. Miał 11 lat.

National Center for Missing & Exploited Children

 

THOMAS GIBSON – zaginął 18 marca 1991r. Chłopiec ostatni raz widziany był kiedy bawił się przed domem w miejscowości Azalea, w stanie Oregon. Miał wtedy 2 lata. Thomas jest najmłodszym dzieckiem, którego wizerunek został pokazany w teledysku.

National Center for Missing & Exploited Children


Od chwili publikacji na platformie YouTube, klip do piosenki „Runaway Train” obejrzano 147 milionów razy. Warto dodać, że utwór ten znalazł się na platformie dopiero 10 lat temu. Odnalezienie 25 zaginionych dzieci można uznać za duży sukces. Nie wszyscy jednak byli zadowoleni, że opublikowano ich wizerunek w mediach. Niektóre dzieci zostały porwane, inne, samodzielnie podjęły decyzję o ucieczce z domu. Gitarzysta grupy Soul Asylum wyznał kiedyś, że jedna z dziewczynek zarzuciła zespołowi, że ten teledysk zniszczył jej życie. Nastolatka celowo uciekła z domu, w którym występowała przemoc, a po publikacji teledysku była zmuszona do niego wrócić.

Losy dziesięciu osób, których zaginięcie zostało opisane, w dalszym ciągu nie są znane. Osoby te do dziś figurują w bazie osób zaginionych.

Źródło:


https://people.com/crime/missing-kids-soul-asylum-runaway-train/?slide=7084022#7084022

https://kultura.onet.pl/muzyka/wiadomosci/soul-asylum-runaway-train-teledysk-z-zaginionymi/c167bq2?utm_source=kultura.onet.pl_viasg_kultura&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
JBB

Teledysk bardzo wbił mi się w pamięć, gdy byłam dzieckiem, ale nie miałam pojęcia o “ciekawostkach” z nim związanych. Szkoda, że nie każdy chciał wrócić do domu, ale znalezienie tylu zaginionych to i tak ogromny sukces… reszta już pewnie nigdy nie wróci do domu..
dzięki za ten artykuł!

Wiga

Najmłodsze dziecko z teledysku, które jest na ostatnim zdjęciu, czyli Thomas Gibson został zamordowany przez własnego ojca. Mężczyzna był policjantem, znęcał się nad rodziną, a szczególnie nad małym Tommym, którego często bił. Po latach siostra Tommy’ego zeznała, że była świadkiem jak ojciec pobił dziecko i wywiózł je autem w nieznanym kierunku. Matka Tommy’ego w tym czasie słyszała strzał z broni palnej nieopodal domu. Siostra sprawcy zeznała, że ten przyznał się jej do zabicia synka. Choć ciała Tommy’ego nie odnaleziono, a ojciec nie przyznał się do morderstwa, został skazany za nie.

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl