Blog
Zaginieni Przed Laty

Zagadkowa śmierć Patrice Endres

Miasto Cumming w stanie Georgia. Rankiem 15 kwietnia 2004 roku Patrice Endres podwozi syna do szkoły i jedzie do pracy. Pierwszą klientkę przyjmuje około godziny 9, następnie po 11 na strzyżenie przychodzi mężczyzna. Na podstawie bilingów ustalono, że wyszedł z salonu niecałe pół godziny później. O 11:37 fryzjerka odbiera telefon od klienta, który przekłada wizytę przypadającą tego dnia na inny termin. Była to ostatnia rozmowa telefoniczna Patrice, ponieważ telefonu dzwoniącego o 11:50 już nie odebrała. Co wydarzyło się w przeciągu zaledwie 13 minut?

Zeznania świadków

Kluczowe okazują się być zeznania dwóch świadków, którzy w tym czasie zauważyli samochód przed salonem. Tammy Fincher zeznaje, że na początku zdziwiło ją, że samochód fryzjerki jest inaczej zaparkowany. Zawsze stał z boku, a tym razem przed budynkiem, do którego drzwi były otwarte. Czy przestawił go sprawca? Obok auta Patrice Fincher zobaczyła niebieski pojazd marki Chevrolet Lumina. Inna kobieta przejeżdżająca wtedy obok salonu uważa, że zaparkowanym autem był Ford Taurus.

Z zeznań pierwszego świadka wynika, że przed nieznanym pojazdem stała ciemnowłosa kobieta, a obok starsza pani. Drugi świadek sądzi, że był to mężczyzna z włosami do ramion. Policja uznała to za wiarygodne informacje. W salonie nie odkryto żadnych śladów, które mogłyby wskazywać na napaść na tle rabunkowym, pomimo braku pieniędzy w kasie. Nie było też krwi. Miejsce było zadbane. Początkowo funkcjonariusze brali pod uwagę ucieczkę Patrice, lecz bliscy kobiety są przekonani, że nigdy nie zostawiłaby swojego syna.

Kto mógł zabić Patrice?

6 grudnia 2005 roku Elbert Clark znalazł zwłoki Patrice nieopodal Libańskiego Kościoła Baptystów – 10 km od salonu fryzjerskiego. Jest to teren położony na odludziu, który pokrywają gęste lasy. Nie ustalono, czy kobieta przyszła w to miejsce sama czy z kimś. Być może zwłoki przeniesiono z innego miejsca.

Patrice wzięła ślub w 1997 roku z dużo starszym od siebie Robem. Jej siostra zeznała, że często dochodziło między nimi do kłótni, ponieważ mężczyzna był bardzo zazdrosny, choć on sam stanowczo temu zaprzeczał. Syn i znajomi kobiety uważają, że mógł mieć coś wspólnego ze śmiercią żony.

Kolejnym podejrzanym był Gary Hilton – w przeszłości zabił już młodą kobietę i przebywał w tej okolicy. Poza tym nie posiadał alibi na czas, kiedy zniknęła Patrice Endres. Policja nigdy nie udowodniła, że miał coś wspólnego ze śmiercią Patrice, jednak nie można tego wykluczyć.

Uwagę funkcjonariuszy zwrócił także Jeremi Jones, seryjny morderca kobiet, ponieważ opowiedział wiele istotnych szczegółów, które wskazywały na jego obecność w miejscu zaginięcia Patrice. Ostatecznie jednak wycofał zeznania. Wiele osób jest przekonanych, że właśnie on jest odpowiedzialny za to zabójstwo.

Prawdopodobna jest też wersja, że śmierć kobiety spowodował ktoś przejeżdżający trasą obok salonu, ponieważ znajduje się on przy ruchliwej drodze. Patrice mogła znaleźć się w nieodpowiednim miejscu, w nieodpowiednim czasie.

Patrice z mężem

Czy po wielu latach uda się dowiedzieć kto i dlaczego ją zabił?

Źródła:

https://www.express.co.uk/showbiz/tv-radio/1306274/Unsolved-Mysteries-Netflix-what-happened-to-Patrice-Endres-death-13-minutes-episode-2

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl