Blog
Zaginieni Przed Laty

Morderczy inkasent z Małopolski

Morderczy inkasent z Małopolski. To chyba najbardziej szokująca, choć teraz nieco zapomniana sprawa z ostatnich trzech dekad.

Morderczy inkasent

Mieszkańcy Małopolski długo bali się wpuszczać obcych. Mordercę nazwano „Inkasentem”. Zostawiał bowiem na stole rachunek za prąd. Pierwszej zbrodni dokonał 17 czerwca 1994 roku w Łapczycy koło Bochni. Kilka miesięcy później w Pilźnie natrafiono na jego kolejne ofiary. Nie były to ostatnie osoby, którym odebrał życie.

Chłopiec jedynym świadkiem morderczy inkasent

W Łapczycy przy ruchliwej trasie stał domek państwa Z., małżeństwa z dwójką dzieci. Rano w domu była gospodyni oraz jej synowie (7 i 9 l.). Ktoś zapukał do drzwi. Otworzył je starszy z chłopców i zobaczył mężczyznę średniego wzrostu.

Na widok chłopca zamruczał pod nosem, że się pomylił i odszedł. Wrócił tuż po tym, gdy chłopiec wyszedł do szkoły. 9-latek po lekcjach zjawił się w domu ok. godz. 16:00. Zdziwił się, bo drzwi były zamknięte. Wyciągnął z szopy drabinę i przystawił do balkonu, po czym wszedł przez uchylone okno i zamarł z przerażenia.

W sypialni na podłodze leżało ciało braciszka, tuż obok w kałuży krwi leżała mama. Chłopiec miał przestrzeloną rękę, nogę i trzy rany od kul w głowie. Do matki morderca też strzelał kilkukrotnie. Z domu zginęły tylko pieniądze. Na stole leżały porozkładane rachunki za prąd z ostatnich kilku miesięcy.

Morderczy inkasent z Małopolski
zdjęcie ze strony Fakt.pl

 

Dzięki niezłej pamięci starszego z braci, udało się stworzyć portret pamięciowy mordercy. Poszukiwania jednak nic nie dały.

 

Morderczy inkasent z Małopolski
Portret pamięciowy Inkasenta – seryjny zabójca na wolności do dziś

 

Nowe ofiary

24 listopada w Pilźnie znaleziono kolejne ofiary „Inkasenta”. 68-letni Józef J. i jego 62-letnia żona Maria zostali zastrzeleni w swoim domu przy ul. 3-go Maja. Mieszkanie było splądrowane.

Na stole znaleziono rachunek za prąd i gaz. Zamordowany był wieloletnim głównym księgowym i prezesem GS-u. Kiedy pojawił się „Inkasent”, gospodyni była sama w domu. Nieznajomy poprosił o rachunki za prąd z ostatniego okresu. Po chwili padły strzały. Zabójca zaczął penetrować dom, ale w tym czasie wrócił mąż. Został zastrzelony tuż po wejściu do mieszkania.

Dwa tygodnie później zabito kolejną ofiarę. Była to 58-letnia Zofia K., od października mieszkająca samotnie w domku w Morawicy. Tu też był ten sam scenariusz… „Inkasent” wchodzi pod legendą, że sprawdza zużycie prądu. Zofia K. wyciąga pudełko, w którym ma rachunki. „Inkasent” oddaje do niej trzy strzały – z bliska, z pistoletu kaliber 6.35.

Morderczy inkasent z Małopolski
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Po tej fali porażających okrucieństwem mordów mieszkańcy wpadają w panikę. Boją się komukolwiek otworzyć drzwi. Dzieci dostają zakaz samotnego wychodzenia z domów. Policja wydaje się bezradna. Sprawę przejmuje specjalna grupa śledcza w KWP w Krakowie.

Cechy wspólne

Zabójstwa mają kilka cech wspólnych. Mordercę widziano zawsze przed zbrodnią, nigdy po zabójstwie. Domki były podobne do siebie i leżały przy trasie E40 Rzeszów–Katowice. Sprawca zawsze nosił czapkę (nawet w czerwcu)…

Śledczy dochodzą do wniosku, że może to być ochroniarz, policjant czy żołnierz. Tymczasem sprawa stała się bardzo głośna w całej Polsce. Inkasenci z elektrowni odmawiali pracy w terenie, bo prawie każdego wskazywano policji jako mordercę. Minęły prawie dwa lata i wtedy jeden telefon zmienił wszystko.

To portret pamięciowy Inkasenta

Podejrzany

Kobieta z Katowic obwiniła znanego sobie rozwodnika z Katowic, ochroniarza, niezbyt wysokiego i o dużym rozmiarze butów – 45.

W dodatku pasował do portretu pamięciowego. W maju 1996 roku został oskarżony o 5 zabójstw. Rok później ruszył proces. Domniemanego seryjnego mordercę bronił słynny profesor Jan Widacki. Udowodnił wiele błędów policji i prokuratury, znalazł też alibi na pierwsze z zabójstw.

 

Morderczy inkasent z Małopolski
Proces Wojciecha B., posądzanego o bycie “Inkasentem”

Proces zakończył się fiaskiem, mężczyzna został uniewinniony. Prawdziwy Inkasent do tej pory nie został zidentyfikowany.

Autor: ZPL

informacje ze strony: Fakt.pl – Wiadomości, Wydarzenia, Informacje

Źródło: Seryjny zabójca z Małopolski. Inkasent bezkarny do dziś (fakt.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli

Może zainteresować Cię również: Nowe informacje w sprawie podejrzanego mężczyzny o morderstwo (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl