Blog
Zaginieni Przed Laty

Jasmine Richardson- 12- latka wydała wyrok śmierci na swoją rodzinę

 

Jasmine Richardson miała zaledwie 12 lat, kiedy zdecydowała się uśmiercić całą swoją rodzinę. Trudno uwierzyć, że dziecko mogłoby mieć w sobie takie pokłady okrucieństwa.

 

Szybkie dojrzewanie Jasmine Richardson

Jasmine była spokojną, ułożoną dziewczynką. Wraz z rodzicami i bratem mieszkała w pięknym domu w Medicine Hat w Kanadzie. Nie sprawiała problemów wychowawczych i dobrze radziła sobie w szkole. Wszystko zmieniło się, kiedy skończyła 11 lat. Wówczas gwałtownie rozpoczął się u niej proces dojrzewania. Wystarczy spojrzeć na jej zdjęcia z tamtego okresu- Jasmine wyglądała jak 15-17-latka. Z tego powodu dziewczynka wzbudzała silne, niekoniecznie pozytywne reakcje społeczne. Wzbudzało to w niej frustrację i poczucie, że nie pasuje do swojej społeczności. Stała się nerwowa, przepełniała ją złość.

Fot. 12-letnia Jasmine Richarson

Mroczne zainteresowania dziewczynki

Problemy i emocje dziewczynki skłoniły ją do zainteresowania subkulturą gotycką. Wówczas postanowiła zmienić swój styl na zdecydowanie bardziej mroczny. Jasmine zaczęła ubierać się niemal wyłącznie na czarno, zaczęła też robić sobie mocny, ciemny makijaż. Takie zmiany jeszcze bardziej odseparowały ją od rówieśników z katolickiej szkoły, do której uczęszczała.  Zmienił się także jej gust muzyczny, który ukierunkowała na ciężkie brzmienia. Zespoły, których słuchała podejmowały w swojej twórczości tematykę śmierci, przemocy, okultyzmu i niezrozumienia. Jasmin zainteresowała się także magią i kulturą indiańską.

 

Pierwsze zauroczenie Jasmine Richardson

Kiedy Jasmine poznała 23-letniego Jeremy’ego Steinke, chłopak od razu zaczął zabiegać o jej względy. Łączyły ich wspólne zainteresowania, przynależność do subkultury gotów, ale także ogromne pokłady frustracji i nienawiści do świata.

Jeremy pochodził z dysfunkcyjnej rodziny, która zmagała się z problemami alkoholowymi i narkotykowymi. Przemoc psychiczna i fizyczna stanowiły tam element życia codziennego. Wśród swoich rówieśników stanowił obiekt kpin. Był wyśmiewany i poniżany przez swój wygląd i ubiór. Sprawę pogarszało jego zaniedbanie higieny, bowiem nawiązując do brzmienia jego nazwiska, przezywano go Stinky, co przetłumaczyć możemy jako ,,śmierdziel’’.

Brak akceptacji ze strony rówieśników sprawił, że Jeremy poszukiwał towarzystwa wśród młodszych od siebie. Z kolei dla dziewczynki, która właściwie stawała się już nastolatką, starszy chłopak z własnym samochodem stanowił powód do dumy.

Fot. Jeremy, Chłopak Jasmine

Problemy wychowawcze

Rodzice Jasmine Richardson dostrzegli znaczne pogorszenie zachowania córki. Przejawiało się ono poprzez zaniedbanie obowiązków szkolnych i domowych, kontrowersyjny wygląd, a także stosunek do pozostałych członków rodziny. Czara goryczy przelała się, gdy Jasmine poproszona o opiekę na 8-letnim bratem, wymknęła się z domu, pozostawiając dziecko bez opieki.  Rodzice uznali, że sympatia ich córki ma na nią zły wpływ, a dodatkowo różnica wieku między nimi jest niestosowna dla tego typu relacji. W związku z tym, Jasmine dostała ,,szlaban’’- poza szkołą nie mogła opuszczać rodzinnego domu, ani widywać się z chłopakiem.

Mimo zakazu rodziców, dziewczynka kontynuowała tę znajomość przez Internet. W wysyłanych do chłopaka wiadomościach żaliła się na rodzinę i wyznawała mu miłość. Rodzice zauważyli, że jej agresja w dalszym ciągu narasta, a dodatkowo jest kierowana na młodszego brata. Jednocześnie, cały swój wolny  czas zaczęła spędzać przed komputerem. Marc i Debra Richardson zaczęli się zatem interesować się tym, co ich córka robi w Internecie.

Okazało się, że 12-latka jest aktywną użytkowniczką portalów zrzeszających członków subkultury gotyckiej. Opisując siebie pisała, że ma 16 lat i jest ,,biseksualną singielką mieszkającą tylko z psem”.  Dodatkowo, jako swój autorytet, wskazała Jeffrey’a Dahmer’a – seryjnego morderca i Batman’a – postać fikcyjną znaną z komiksów i filmów. Rodzice odkryli w jej historii przeglądania również inne strony, podejmujące tematykę śmierci, morderstw i okultystycznych rytuałów. Przerażeni podjęli kolejny krok wychowawczy- zabronili córce korzystania z komputera.

Jasmine znalazła jednak sposób, aby obejść również ten zakaz. Do rozwijania swoich mrocznych zainteresowań oraz kontaktów z Jeremim zaczęła używać komputerów ze szkolnej biblioteki.

Marc i Debra Richardson nie zauważyli poprawy zachowania córki. Podjęli wspólnie terapię rodzinną, w której Jasmine chętnie uczestniczyła. Po pewnym czasie, widząc pozytywne skutki terapii, chcieli nagrodzić dziewczynkę. Zabrali ją zatem na koncert zespołu punkowego, którego była fanką. Okazało się jednak, że w wydarzeniu tym brał także udział Jeremy. Wykorzystując chwilę nieuwagi rodziców, Jasmine uciekła z chłopakiem do pobliskiego lasu. Para szybko została przyłapana ,,na gorącym uczynku’’. Jeremy uciekł, natomiast Jasmine została pozostawiona sama z rozwścieczonymi rodzicami.

Fot. Dom rodziny Richardson

Para zaczęła planować morderstwo

Jasmine, dalej korzystając ze szkolnych komputerów, rozwijała swój romans z Jeremim. Co więcej, zaczęła inicjować przeniesienie związku na kolejny etap. Dziewczynka namawiała go na rozpoczęcie współżycia seksualnego, opisując przy tym szczegóły swoich wyobrażeń. Jednocześnie, coraz bardziej skarżyła się na swoich rodziców mówią wprost, jak bardzo chciałaby ich śmierci.

Pewnego dnia Jasmine udało się wymknąć z aresztu domowego i spotkać z chłopakiem. Między nimi doszło do fizycznego zbliżenia. Seks sprawił, że Jeremy bez reszty stracił głowę dla ukochanej i był gotowy spełnić każde jej życzenie. Ta zaś określiła je jasno i wielokrotnie wywierała naciski na chłopaka.

Morderstwo- spełniona obietnica

W nocy z dnia 22 na 23 kwietnia 2006 roku, Jeremy przyjechał pod dom Richardsonów. Próbował włamać się do środka przez piwniczne okno, jednak podczas swojej niezdarnej próby narobił hałasu, który obudził Debrę. Matka Jasmine, zeszła na dół, zobaczyć co się stało. Chłopak bez zawahania rzucił się na nią, zadając jej liczne rany nożem.

Krzyk kobiety, która próbowała jeszcze walczyć o życie obudził jej męża. Marc był mężczyzną o silnej posturze, dzięki czemu udało mu się powalić napastnika na podłogę. Niestety, pobudzony narkotykami i alkoholem, Jeremy wyswobodził się i na oślep atakował ojca swojej dziewczyny. Ponoć gdy ten umierał, zapytał sprawcę:

– Dlaczego?

– Tego życzyła sobie Twoja córka- odpowiedział napastnik.

Tymczasem Jasmine przyglądała się śmierci rodziców, stojąc na schodach do piwnicy. Wspomniała chłopakowi, że w sypialni na górze został jeszcze jej 8-letni brat. Postanowiła osobiście przyczynić się do jego śmierci. Jasmine próbowała udusić małego Jacoba, jednak chłopiec dzielnie walczył. Wobec tego, siostra zaczęła wspomagać się nożem, zadając mu rany kłute. Jeremy Steinke przyłączył się do mordu na niewinnym dziecku, w związku z czym nie miało ono żadnych szans wobec dwóch, znacznie silniejszych i starszych napastników.

Po zbrodni Jasmine z zimną krwią wyczyściła nóż, a następnie rozpoczęła poszukiwania rodzinnych oszczędności. Jeremy natomiast przestraszył się tego, co wydarzyło się w domu Richardsonów, po czym uciekł z niego bez słowa. Morderczyni, zauważają jego nieobecność zabrała znalezione pieniądze i wezwała taksówkę, prosto do domu ukochanego.  Jeremy przeprosił za swoją ucieczkę, tłumacząc się paniką. Później młodzi mordercy uprawiali seks i poszli spać.

Fot. Rodzice i brat Jasmine

Wyrok dla Jasmine Richardson i Jeremy’ego Steinke

Początkowo Policja uznała Jasmine za zaginioną lub porwaną. Szybko jednak stała się ona główną podejrzaną, a to za sprawą jej rysunków znalezionych w szkolnej szafce dziewczyny. Morderczyni przedstawiała w formie komiksu swój plan na zabójstwo rodziny.

Parę znaleziono już następnego dnia, w miejscowości Leader, 130 kilometrów od miejsca zbrodni.

Jasmine  Richardson została oskarżona o popełnienie 3 zabójstw pierwszego stopnia i skazana na 10 lat pozbawienia wolności. W  Kanadzie był to najwyższy wyrok, jaki mogła otrzymać osoba nieletnia. Jej odsiadka miała polegać na pobycie w szpitalach psychiatrycznych, na terapiach i spotkaniach edukacyjnych.

Jeremy Steinke, tak jak Jasmine, został uznany za winnego trzech morderstw pierwszego stopnia. Ponieważ był on jednak pełnoletni,  został skazany na trzy równoległe kary dożywocia.

Źródła:

  1. https://en.wikipedia.org/wiki/Richardson_family_murders
  2. https://mycrimelibrary.com/jasmine-richardson-teen-killer/

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl