Blog
Zaginieni Przed Laty

David Guerrero Guevara. Gdzie jest dziecięcy malarz z Malagi?

David Guerrero Guevara urodził się i wychowywał w Maladze. Choć był bardzo młody, w swoim mieście uchodził za wybitnego artystę. W dniu swojego zaginięcia miał udzielić swojego pierwszego wywiadu…

Dziecięcy malarz z Malagi

Ojciec Davida był prostym pracownikiem, a matka zajmowała się domem i trójką dzieci -David miał jeszcze dwóch braci: Raula i Jorge. Nastolatek miał w sobie coś, co odróżniało go od reszty rówieśników – niewiarygodny talent. Mieszkańcy Malagi nazywali go „dziecięcym malarzem”. Chłopiec, mimo bardzo młodego wieku, rysował przepiękne obrazy. Jeden z nich, o tytule „Chrystus Dobrej Śmierci” został nawet wyróżniony na wystawie zorganizowanej z okazji świąt Wielkiej Nocy w prestiżowej galerii sztuki – La Maison, w Maladze. David był z tego powodu bardzo dumny.

David Guerrero Guevara
David Guerrero Guevara oraz jego dzieło.

Obraz zachwycił pewnego dziennikarza radiowego, w związku z tym mężczyzna umówił się z Davidem na pierwszy w jego życiu wywiad. 14-latek bardzo się przejął, był bardzo wrażliwy i skromny. Zależało mu na tej rozmowie.

6 kwietnia

Wywiad miał odbyć się 6 kwietnia 1987 roku, zaraz po lekcjach i zajęciach w szkole artystycznej. David stresował się tak bardzo, że nie jadł cały dzień. Skarżył się również na ból głowy i żołądka. Mimo bardzo złego samopoczucia chłopiec wyszedł z domu na autobus. Tu ślad się urywa, bowiem do szkoły artystycznej ani na wywiad nastolatek nigdy nie dotarł.

David Guerrero Guevara
David Guerrero Guevara

Jeszcze tego samego wieczora, przestraszeni rodzice zaczęli szukać syna. David był bardzo punktualny i odpowiedzialny, w przeszłości zawsze wracał do domu na umówioną godzinę. Niestety, 14-latek przepadł…

Teorie

Początkowo uważano, że David mógł opuścić swój dom z własnej woli. Jego bliscy jednak temu stanowczo zaprzeczali. Według nich David był bardzo związany ze swoimi rodzicami i rodzeństwem. Był dzieckiem skromnym i spokojnym, nie miał też powodu, by uciec.

Rozważano również porwanie. Uważano, że ktoś mógłby chcieć porwać Davida po to, by ten podrabiał banknoty lub kosztowne dzieła sztuki. Mówiono też o tym, że nastolatek mógł stracić pamięć w wyniku wypadku lub po podaniu jakiegoś leku.

Jak kamień w wodę

Mimo upływu lat, zaginięcie Davida owiane jest tajemnicą, choć chodziły pogłoski, że chłopiec widziany był w różnych częściach świata. Niestety, tego nigdy nie udało się potwierdzić. Informację o tym, gdzie jest David, wyceniono na 60 tysięcy peset i choć kwota ta kilkukrotnie wzrosła na przestrzeni lat, nigdy nie udało się dowiedzieć niczego nowego w tej sprawie.

W latach 90 w hotelu, w rodzinnym mieście chłopca odkryto notatkę z imieniem i nazwiskiem Davida i jego rodzinną okolicą. Okazało się, że w tym pokoju mieszkał szwajcarski fotograf w podeszłym wieku. Ustalono, że mężczyzna ten przebywał w Maladze w czasie, gdy David zaginął. Co ciekawe, David, niedługo przed zaginięciem, narysował karykaturę człowieka łudząco podobnego do niego. Niestety, trop ten również się urwał, ponieważ fotograf zmarł…

Rok 2016

W październiku 2015 roku ojciec Davida zmarł. Jego bliscy nie mogli otrzymać swojej części spadku, ponieważ David był jednym z prawnych spadkobierców. W związku z tym, na prośbę jego bliskich, David Guerrero Guevara został oficjalnie uznany za zmarłego w 2016 roku.

Źródło

https://planetapolska.com/

https://english.elpais.com/

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl