Blog
Zaginieni Przed Laty

16-letnia Kornelia brutalnie zamordowana przez koleżankę i jej chłopaka

16-letnia Kornelia brutalnie zamordowana. Za jej śmierć odpowie koleżanka ze szkoły i jej chłopak. Zbrodnia z zimną krwią.

16-letnia Kornelia zginęła z rąk znajomych

Koniec śledztwa w sprawie zabójstwa 16-letniej Kornelii pod Konstancinem-Jeziorną. Na ławie oskarżonych pojawią się 18-letnia koleżanka nastolatki i jej 27-letni chłopak. Prokuratura ujawniła, że znajomi zwabili dziewczynę do lasu pod pretekstem świętowania urodzin. Niestety dążyli tylko do zrealizowania swojego bezdusznego planu.

16-letnia Kornelia brutalnie zamordowana przez koleżankę i jej chłopaka
Zamordowana Kornelia

Po brutalnej zbrodni i oczywiście po ustaleniu prawdopodobnych sprawców zbrodni Prokuratura Okręgowa w Warszawie szczegółowo odtworzyła nie tylko ostatnie chwile życia Korneli, ale również kulisy relacji pomiędzy zamordowaną 16-latką a jej prawdopodobnymi mordercami.

Fałszywa znajomość

16-letnia Kornelia i Martyna poznały się jesienią 2019 roku w Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwarii. Martyna od roku spotykała się ze starszym o dziewięć lat Patrykiem. Tak na prawdę nie wiadomo, dlaczego Martyna S. i Patryk B. zamordowali Kornelię. Martyna i Patryk podczas przesłuchania sugerowali, że poszło o narkotyki. W trakcie śledztwa ustalono, że para niesłusznie obarczała Kornelię o dilerkę. Kornelia nie miała nic wspólnego z narkotykami. To chory wymysł morderców.  Zamordowana nastolatka była niewinna. Moda Kornelia padła ofiarą brutalnego mordu… Dlaczego? Wiele wskazuje, że po prostu zabili z głupiej ciekawości jak to jest odebrać komuś życie.  Snuli okrutny plan zbrodni, a realizację zaplanowali na pierwsze tygodnie 2020 roku. “Ustalili, iż ściągną Kornelię do Konstancina-Jeziorny, wykopią dół, zastrzelą ją i zakopią” – napisał prokurator w skierowanym w sierpniu do Sądu Okręgowego w Warszawie akcie oskarżenia.

16-letnia Kornelia brutalnie zamordowana przez koleżankę i jej chłopaka
Martyna S.

Zwabienie do lasu 16-latki

Ustalono, że wszystko było wcześniej przygotowane, cała zasadzka szła zgodnie z planami morderców. Patryk B. wykopał łopatą grób w lesie przy rezerwacie Łęgi Oborskie. Następnie mężczyzna poprosił znajomego, żeby przywiózł Kornelię i partnerkę Patryka B. do lasu. Za przysługę zaoferował mu 50 złotych. Chłopak nawet nie wiedział, że został w ten sposób uwikłany w łańcuch tragicznych zdarzeń. 16- letnia Kornelia myślała, że jedzie świętować 17 urodziny koleżanki ze szkoły, które wypadały 12 lutego 2020 roku.

16-letnia Kornelia brutalnie zamordowana przez koleżankę i jej chłopaka
Dół wykopany przez Patryka B.

Około godziny 18:30 znajomy Patryka B. osobową hondą accord zabrał najpierw Martynę S. Na koniec udali się po Kornelię do Piaseczna. Wszyscy razem pojechali do lasu, gdzie dzień wcześniej Patryk B. wykopał dół. 25 letni Patryk B. czekał już na nich w pobliżu.  Kolega 25-latka pożegnał się ze wszystkimi i odjechał.  Tam znajomi mieli pić alkohol i strzelać z wiatrówki zakupionej przez Patryka B.

Zbrodnia zaplanowana

W pewnym momencie Patryk B. wymierzył z wiatrówki do Kornelii i oddał strzał, ale broń nie wypaliła. 16-latka myślała, że to żart. Morderca zapytał ofiarę, czy potrafi się bronić, gdy ktoś atakuje ją od tyłu. Prawdopodobnie Kornelia wtedy sama zaproponowała, żeby Patryk B. sprawdził, jak zareaguje. I wtedy zaczął się koszmar nastolatki. Mężczyzna zaczął dusić dziewczynę, jednak 16-latka próbowała się uwolnić z uścisku napastnika. Nagle upadła na ziemię, ale Patryk B. nie przestawał jej dusić. Przez jakiś czas walczyła, broniła się, drapała napastnika po ręce niestety bezskutecznie.

Do ataku na Kornelię dołączyła Martyna S. Dziewczyna bez chwili wahania naładowała wiatrówkę śrutem i trzykrotnie strzeliła do Korneli, raniąc ją w głowę. Sprawcy wrzucili nastolatkę do dołu, ale Patryk B. zorientował się, że Kornelia jeszcze żyje, uderzył ją dwa razy łopatą. Zbrodnia miała wyglądać jak egzekucja. Sprawcy zasypali dół z ciałem nastolatki, po czym narzucili na niego patyki, aby nikt nie zwrócił uwagi na świeżo kopaną ziemię. Rzeczy osobiste zamordowanej Korneli sprawcy rozrzucili, część z nich znalazła się na śmietniku.

Zanim mordercy zniszczyli Kornelii telefon komórkowy, napisali do jej chłopaka wiadomość o treści- “z nami koniec”. Para morderców była widziana w dniu zabójstwa nastolatki około godziny 21:00 pod apteką. Martyna wtedy opatrywała Patrykowi krwawiącą dłoń. O całym zajściu nie powiedzieli nikomu. Uzgodnili swoją wersję wydarzeń, którą przedstawiali w trakcie poszukiwań nastolatki, którą zaczęła policja szukać jako zaginioną. Z relacji pary wynikało, że dziewczyna rozstała się z nimi po tajemniczym telefonie i nagle zniknęła.

16-letnia Kornelia zamordowana

Kornelia widniała w bazie policyjnej jako osoba zaginiona. Trwały intensywne poszukiwania nastolatki. Nikt nie przypuszczał, że prawda jest bardzo okrutna i doszło do brutalnego morderstwa. Zwłoki Kornelii zostały odnalezione dopiero 26 kwietnia 2020 roku około godziny 14:00. Jeden ze spacerowiczów natknął się na przykryty liśćmi i gałęziami fragment ludzkich zwłok. Ciało nastolatki było ukryte w płytkim dole. Ponad dwa miesiące po jej zaginięciu mundurowi ustalili, że logowania telefonów ofiary i oskarżonych jednoznacznie wskazywały, gdzie i o której godzinie przebywali razem w dniu śmierci nastolatki.

Śledczy kryminalistyki odtworzyli przebieg wydarzeń dzięki zgromadzonym w sprawie licznym dowodom, jak również pierwszym wyjaśnieniom złożonym przez Patryka B. w których przyznał się do winy i następnie opisał, co stało się w lesie pod Konstancinem. W kolejnych zeznaniach Patryk B. i Martyna S. zmieniali wersje wydarzeń. O zbrodni opowiadali bez emocji. Podali również różne motywy zbrodni. Biegli jednoznacznie orzekli, że oboje byli poczytalni w chwili zbrodni i mogą odpowiadać przed sądem za tę zbrodnię.

Wyrok

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że Martyna S. i Patryk B. są oskarżeni o dokonanie wspólnie i w porozumieniu zabójstwa z zimną krwią 16-letniej Kornelii K. W momencie skierowania aktu oskarżenia do sądu oboje zostali tymczasowo aresztowani.

16-letnia Kornelia brutalnie zamordowana przez koleżankę i jej chłopaka
Okrutna zbrodnia

Patryk B. usłyszał zarzut zabójstwa już w kwietniu 2020 roku i od tamtej pory mężczyzna przebywa w izolacji. Natomiast Martyna S. zarzucanego jej czynu dokonała na trzy godziny przed ukończeniem 17 lat, w związku z tym przez kilka miesięcy przebywała w schronisku dla nieletnich. O możliwości pociągnięcia jej do odpowiedzialności karnej musiał zadecydować sąd rodzinny. Czynności z podejrzaną zostały przeprowadzone dopiero 27 sierpnia 2020 roku.

Patrykowi B. grozi dożywocie. Wobec Martyny S. z uwagi na fakt, że w czasie popełnienia zbrodni nie ukończyła 18 lat, sąd może orzec karę do 25 lat pozbawienia wolności.

Źródło:Konstancin-Jeziorna. Zabójstwo 16-letniej Kornelii. Jest akt oskarżenia dla Patryka B. i Martyny S. Jak doszło do zabójstwa? | TVN Warszawa (tvn24.pl)

Morderstwo 16-letniej Kornelii. Ujawniono przerażające szczegóły | naTemat.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
hubert

Tu nie można miec skrupułów… Dożywotnie ciężkie prace, a nie ciepła cela…

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl