Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginięcie Ani Jałowiczor. Czy będzie przełom w tej sprawie?

Zaginięcie Ani Jałowiczor. W grudniu 2022 roku na policję zgłosił się świadek. Czy będzie przełom w tej sprawie?

Zaginięcie Ani Jałowiczor

Sprawa zaginionej Ani przez lata nie daje nam spokoju. Wiele osób z Was nieustannie czeka na rozwiązanie tajemniczego zniknięcia 10-letniej Ani. Jej bliscy cały czas czekają na najmniejszy ślad, na każdą nawet maleńką informację, która pomoże im w poszukiwaniach Ani.  Dla nich te wszystkie lata to ogromny ból i tęsknota. Niewiedza to najgorsze uczucie, które przywarło do serca niczym świeża, sącząca się rana. Gdzie jest Ania? Co wydarzyło się tamtego dnia?

 

Cofnijmy się do września 1994 roku. Dziesięcioletnia Ania Jałowiczor wraz z młodszym bratem przeprowadza się do dziadków mieszkających w Simoradzu z powodu wyjazdu rodziców za granicę. Rodzeństwo zaczyna naukę w szkole, dziewczynka w czwartej a chłopak w trzeciej klasie szkoły podstawowej.

Tajemnicze zniknięcie Ani

24 stycznia 1995 roku, w szkole odbywała się karnawałowa dyskoteka. Po godzinie 20:00 10-letnie Anna Jałowiczor, decyduje się wracać sama do domu. Nie wiadomo dlaczego Ania chciała tak bardzo chciał wracać sama do domu.

– Uparła się, że wróci sama.- mówił później „Wyborczej” Stanisław Trzciński, dyrektor podstawówki, do której uczęszczała Ania.

Dziewczynka miała wracać polną drogą do domu, przez groblę między stawami. Dlaczego wybrała tamtą drogę?

Tamtej nocy Ania ginie bez śladu. Kiedy dziewczynka nie wraca do domu zaniepokojeni dziadkowie powiadamiają policję o zaginięciu wnuczki. Około godziny 22:00, poszukiwania rozpoczyna policja, straż wojsko i mieszkańcy Simoradza. Przeszukano wówczas lasy, rzeki i pola. Komendant Komendy Wojewódzkiej Policji powołuje specjalną grupę poszukiwawczą. Jedną z hipotez braną pod uwagę było porwanie dla okupu, ale nikt nigdy nie zgłosił się żądaniem pieniędzy.

Poszukiwania

Podobno Sołtyska wsi widziała w pobliżu domu beżowego fiata i usłyszała krzyk dziecka, a chwilę później dźwięki odjeżdżającego auta. We wskazanym przez nią miejscu, psy tropiące zgubiły trop. Czy to był krzyk Ani? Niewykluczone…

Napływają do śledczych kolejne informacje. Starsze od Ani uczennice zeznają, że były zaczepiane przez dwóch mężczyzn, którzy proponowali podwiezienie beżowym fiatem. Na podstawie sporządzonych portretów pamięciowych, policja dociera do właściciela auta. Niestety i ten trop, wydaje się być niewłaściwy.

Niestety wszystkie podejmowane czynności kończą się klęską. Po Ani nie ma śladu.

 

 

Sprawa Anny Jałowiczor
Progresja wiekowa-Anna Jałowiczor

Anna Jałowiczor

Data zaginięcia: 24.01.1995.

Wiek w dniu zaginięcia: 10 lat.

Wzrost: 140 cm (w dniu zaginięcia).

Kolor oczu: brązowe.

Włosy: ciemny blond.
Znaki szczególne: znamię na klatce piersiowej (niewielki pieprzyk).

Ania prawdopodobnie została porwana. Jedna z kobiet, mieszkająca nieopodal miejsca zdarzenia, znajdującego się na skrzyżowaniu dzisiejszych ulic Krętej i Zacisze, zeznała, że około godziny 20:00 słyszała głos zatrzaskiwanych drzwi do samochodu i krzyk dziecka. Wcześniej widziała stojącą przy stawach osobówkę w kolorze kawy z mlekiem, prawdopodobnie fiata 125p lub ładę, która następnie ruszyła w stronę drogi Skoczów – Dębowiec… Skręcający z impetem w stronę Dębowca pojazd zauważył kolejny świadek. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że oprócz dwóch dorosłych osób w samochodzie znajdowała się również Ania.

Przełom w sprawie?

Po wielu latach oczekiwań na najmniejsze nawet informacje na temat Ani pojawił się świadek… W grudniu 2022 roku zgłosił się na policję mężczyzna. Zeznał, że ma informacje, które mogą doprowadzić do zakończenia śledztwa w sprawie porwania Ani. Wskazał miejsce gdzie może być ukryte ciało zaginionej dziewczynki. Zeznał również, że od lat fakty o których wie nie dawały mu spokoju i dręczyły przez lata. Być może to wyrzuty sumienia doprowadziły, że mężczyzna przestał milczeć. Czy informacje od niego okażą się prawdziwe? Policja nie bagatelizuje jego zeznań.

Śledczy będą sprawdzać wskazane miejsce, nie ma jednak jeszcze podanych więcej informacji kiedy zostanie przeszukane miejsce, gdzie ma znajdować się ukryte ciało zaginionej Ani.

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl