Blog
Zaginieni Przed Laty

Wyszła z domu w 1992 roku i przepadła bez śladu

Wyszła z domu w 1992 roku i przepadła bez śladu. Bliscy byli pewni, że Patricia nie żyje. Zaginiona kobieta odnalazła się po ponad 30 latach.

Wyszła z domu w 1992 roku i przepadła bez śladu

Zaginięcie kogoś bliskiego to jedna z najgorszych rzeczy jaka może spotkać człowieka. Niestety są zaginięcia, które przez wiele lat pozostają nierozwiązane i spędzają nam sen z powiek. Bliscy rozpaczliwie szukają nawet najmniejszego ślad po ukochanej siostrze, bracie, córce, matce czy ojcu. Towarzysząca im tęsknota z czasem przeradza się w niewyobrażalną rozpacz. Najgorsza jest cisza, brak śladów, brak informacji. Niewiedza zaczyna coraz bardziej doskwierać. Wiele rodzin popada w bezsilność… Po wielu latach poszukiwań tracą nadzieję. Tak też było w przypadku o którym dzisiaj napiszemy. Na rozwiązanie tej sprawy bliscy musieli czekać ponad 30 lat…

2 marca 2023 roku władze Pensylwanii poinformowały, że zaginiona ponad 30 lat temu Patricia Kopta z Pittsburga odnalazła się w ośrodku pomocy w Puerto Rico. Przez te wszystkie lata bliscy rozpaczliwie szukali zaginionej kobiety. Z czasem stracili już nadzieję, że odnajdą ją żywą. Żmudne lata poszukiwań stawały się coraz większym cierpieniem dla rodziny. Zaginiona przepadła jak kamień w wodę.

Kaznodziejka

 

Jednak jakiś czas przed zaginięciem amerykańscy lekarze zdrowia psychicznego zdiagnozowali u kobiety manię wielkości. Stwierdzili, że Patricia ma oznaki schizofrenii.
Pewnej nocy jej mąż wrócił z pracy do domu, ale po kobiecie nie było śladu. Mężczyzna myślał, że żona uciekła, by spełnić swoje marzenia. Często przed zniknięciem wspominała mu, że bardzo chciałaby odwiedzić Puerto Rico.  Czy za wszelką cenę chciała uciec żeby spełnić swoje marzenia? Patricia tuż przed zaginięciem zwierzyła się krewnym. Mówiła, że bardzo boi się, że zostanie zamknięta w ośrodku… Nie wykluczone, że to właśnie był powód jej zniknięcia.

Lata poszukiwań

Jej mąż Bob Kopta rozpaczliwie szukał swojej żony. Za każdym razem kiedy policjanci znajdowali gdzieś zwłoki kobiety zastanawiał się czy to ciało jego ukochanej żony. Na poszukiwania wydał wiele pieniędzy. Niestety po zaginionej nie było śladu. Bliscy nieustannie toczyli walkę z niewiedzą, a po siedmiu latach urzędowo stwierdzono, że Patricia nie żyje. Kopta nigdy nie pogodził się z zaginięciem żony i nie ożenił się ponownie. Przez te wszystkie długie lata czekała na rozwiązanie tej sprawy.

Zamieszczał  ogłoszenia o zaginięciu żony w gazecie wydawanej w Puerto Rico. Cały czas pamiętał jak bardzo marzyła tam pojechać. Miał przeczucie, że to jest jedyne miejsce gdzie może być jego Patricia. Jednak żadne z działań bliskich, ani policji nie przynosiły efektu, aż do roku 2022.

zdjęcie ze strony https://edition.cnn.com/2023/03/04/us/woman-missing-for-30-years-found-in-puerto-rico/index.html

Jak się okazuje zaginiona była tak gdzie bliscy podejrzewali…  Zastępca komendanta policji z Ross Township, Brian Kohlhepp powiedział mediom, że w 2022 roku skontaktował się z nimi agent Interpolu i pracownik socjalny z Portoryko, który twierdził, że zaginiona Patricia przebywa w tamtejszym domu opieki.

– Zgłosili nam, że trafiła pod ich opiekę w 1999 roku – błąkała się po ulicach i wymagała pomocy. Przez lata nie chciała rozmawiać o swoim życiu prywatnym ani o tym, skąd pochodzi – dodał w rozmowie z mediami zastępca komendanta.

Patricia w ostatnich lacha zachorowała na demencję i to właśnie wtedy zaczęła opowiadać o swoim życiu w domu opieki. Pracownicy socjalni chcieli zbadać sprawę dlatego skontaktowali się z międzynarodowymi organami ścigania.

Odnaleziona po latach

Wykonano testy DNA, które potwierdziły, że pacjentka domu opieki to zaginiona ponad 30 lat temu Patricia. Mąż zaginionej ucieszył się bardzo, że jego żona żyje i ma dobrą opiekę. Obecnie Patricia Kopta ma 83 lata jej sprawa oficjalnie została zamknięta. Wszystkie czynności trwały 9 miesięcy.

zdjęcie ze strony https://opoyi.com/usa/who-is-patricia-kopta-pennsylvania-woman-presumed-dead-31-years-ago-found-alive/

Siostra zaginionej kilkakrotnie kontaktowała się z domem opieki, ale demencja Kopty nie pozwala na prowadzenie z nią rozmów telefonicznych. Gloria Smith ma jednak nadzieję, że będzie mogła odwiedzić siostrę. – Przez te wszystkie lata byliśmy pewni, że nie żyje – mówiła Smith w wywiadzie z mediami.

Źródło: W 1992 roku wyszła z domu i nie wróciła. Kobieta uznana za zmarłą odnalazła się po 30 latach (msn.com)

USA. Odnalazła się po ponad 30 latach. Wszyscy myśleli, że nie żyje (fakt.pl)

Kim jest Patricia Kopta? Kobieta z Pensylwanii uznana za zmarłą 31 lat temu znaleziona żywa – Opoyi

W 1992 roku wyszła z domu i nie wróciła. Kobieta uznana za zmarłą odnalazła się po 30 latach (polskaprasa.pl)

Patricia Kopta: Pennsylvania woman missing more than 30 years found living in Puerto Rico nursing home | CNN

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: 10-latkowie torturowali i zamordowali 3-letniego Jamesa – Zaginieni Przed Laty

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl