Blog
Zaginieni Przed Laty

Tajemnicze zaginięcie 16-letniej Anji Beggers

Tajemnicze zaginięcie 16-letniej Anji Beggers. Nastolatka wyszła z domu ze znajomym, udała się do dyskoteki i przepadła bez śladu. Czy dziewczyna padła ofiarą upiornych serii zaginięć w latach 1977-1987.

Tajemnicze zaginięcie 16-letniej Anji

Jest wiele zaginięć o których aż huczy w Internecie. Są te rozwiązane, nierozwiązane, tajemnicze które wciąż żyją w naszych pamięciach. Wiele rodzin wciąż czeka na odnalezienie swoich bliskich. Zaginięcie kogoś bliskiego to niewyobrażalna trauma, cierpienie. Często po wyczerpaniu wszystkich możliwych czynności rodziny desperacko chwytają się wszystkiego. Udają się do jasnowidzów, że być może oni wskażą co stało się z zaginioną osobą. Najgorsza jest cisza, brak informacji o zaginionej osobie. Tak też jest w przypadku o którym dzisiaj napiszemy.

 

W północnych Niemczech w latach 1977-1987  dochodziło do serii upiornych zaginięć i morderstw młodych kobiet.  13 kobiet padło ofiarą najprawdopodobniej tego samego sprawcy. Siedem z trzynastu zaginionych młodych kobiet zniknęło bez śladu, ich losy do dziś pozostają nieznane.

Był rok 1977 16-letnia Anji Begger mieszkała na farmie z rodzicami w Midlum niedaleko Cuxhaven. Nastolatka wśród znajomych uchodziła za spokojną, zawsze uśmiechniętą dziewczynę. Miała wiele marzeń i całe życie przed sobą…

 

Tajemnicze zaginięcie 16-letniej Anji Beggers
Zaginiona Anja Begger

 

7 października 1977 roku Anja źle się czuła, bardzo bolała ją głowa i dlatego chciała zostać w domu i wcześnie położyć się spać. Krótką chwile później do drzwi rolników zapukał przyjaciel Anji. Chłopak chciał pochwalić się przyjaciółce swoim nowym samochodem.  Zaproponował Anji przejażdżkę i wypad do dyskoteki „Wąsy”. Chłopak tak długo nalegał, aż przyjaciółka się zgodziła.
Anja wyszła z domu około  godziny 21:00. Od tamtej pory losy nastolatki pozostają nieznane…

Bez śladu

16-latka tamtego wieczoru około godziny 21:00 wraz z przyjacielem udali się do dyskoteki.

Około 22:30 przyjaciel Anji wyszedł z dyskoteki  „Wąsy” z dwoma kolegami. Pół godziny później chłopak wrócił. Niestety 16-letniej Anji już tam nie było. Młody mężczyzna rozpytywał uczestników dyskoteki czy widzieli dziewczynę z którą przyszedł.
Nikt nie wiedział co stało się z nastolatką. Dziewczyna przepadła bez śladu. Czy wyszła z kimś z dyskoteki zanim wrócił jej przyjaciel? Czy udała się na przystanek mając w planach powrót do domu? Niestety te pytania wciąż pozostają bez odpowiedzi.

Anja… Gdzie Jesteś?

Kiedy dziewczyna nie wraca do domu jej zaniepokojona mama zgłasza zaginięcie córki na policję. Policja przyjęła zgłoszenie o zaginięciu 16-latki, ale jej od razu nie szukali… Dlaczego?
Ponieważ w tym czasie mieli inną sprawę, którą stawiali na pierwszym miejscu… Porwanie Hansa-Martina Schleyera.
Zrozpaczona matka nie mogła czekać bezczynnie, dlatego wzięła sprawę w swoje ręce. Kobieta chodziła po ulicach i rozdawała plakaty z wizerunkiem swojej zaginionej córki. Niestety po Anji nie było najmniejszego śladu. Mijały dni, tygodnie, miesiące, a rozpacz bliskich pogłębiała się coraz bardziej. Zaginięcie, niewiedza zburzyła w tej rodzinie spokój.
W marcu 1978 roku do śledczych trafił list rzekomo od Anji z wołaniem o pomoc. List został znaleziony w papierowym pudełku na ręczniki na stacji benzynowej Hamburg-Stillhorn. Czy list rzeczywiście pochodził od zaginionej Anji Beggers? Tego niestety nieudało się ustalić.

Seria zaginięć

 

Na przestrzeni lat pojawiło się wiele plotek oraz spekulacji na temat zniknięcia nastoletniej Anji Beggers. Śledczy podejrzewali, że Anja być może padła ofiarą seryjnego mordercy, który upatrywał swoje ofiary na dyskotekach. Uważali, że Anja wracała autostopem do domu, kiedy została zabita przez nieznajomego mężczyznę. W 1977-1987 do zaginięć i morderstw młodych kobiet dochodziło dość często. Wszystkie sprawy mają pewne podobieństwa, nawet jeśli między pierwszą a ostatnią sprawą jest kilka lat.

Zaginione były w wieku 15-23 lat. Wszystkie znikały późnym wieczorem w drodze do dyskoteki/pubu lub w drodze do domu po wizycie w dyskotece/pubie. Miejsca, w których znaleziono ciała, zostały wybrane w taki sposób, aby sprawca mógł zniknąć szybko i niezauważony. Miejsca zawsze znajdowały się przy drogach, głównie na drogach krajowych.

Zniknięcie Anji jest postrzegane jako początek serii zbrodni w Dolnej Saksonii, którymi śledczy zajmują się do dziś. Ponieważ do 1986 roku pięć innych młodych kobiet zniknęło w tym samym regionie.

Chronologia zniknięcia

7 czerwca 1978: Angelika Kielmann (18) widziana była po raz ostatni w Cuxhaven.

16 maja 1979: Anke Streckenbach (19) zaginęła po wizycie w dyskotece – również w Cuxhaven.

30 listopada 1980: Andrea Martens (19) znika w Osterholz-Scharmbeck.

14 sierpnia 1982: Christina Bohle (15) jest widziana po raz ostatni w Beverstedt.

13 czerwca 1986: Jutta Schneefuß (24) zaginęła w Loxstedt.

 

Zdjęcie ze strony https://www.youtube.com/watch?v=qV70iAZRfvc

Mówi się, że wszystkie mają jedną wspólną cechę: młode kobiety prawdopodobnie podróżowały autostopem. Jaki los spotkał 16-letnią dziewczynę? Czy ta sprawa jest do rozwiązania? Jeśli Anja żyje dziś ma 62 lata. To straszne przez ile lat bliscy muszą zmagać się z niewiedzą…

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl