Na przełomie lat 90. i 2000, w Kłodzku (woj. dolnośląskie) działały dwie agencje towarzyskie – Tora oraz Heidi. Oba przybytki prowadzone były przez niebezpiecznych ludzi pochodzących z półświatka, którzy przeszkadzali sobie nawzajem w interesach.
“Przekażcie szefowi, że był Wrocław”
Właścicielem Tory był Paweł K., który był ówczesnym partnerem dzisiejszej „Królowej Życia” – Dagmary Kaźmierskiej. Bezpośrednią przyczyną konfliktu była wizyta wrocławskich właścicieli Heidi w konkurencyjnej agencji, m.in. gangstera Dariusza L. ps. „Szpila”. Nieproszeni goście wtargnęli do Tory z bronią w ręku, grożąc ciężarnej wówczas Dagmarze i pracownicom bronią. Szukali jednak właściciela – Pawła K., którego nie zastali. Gangsterzy kazali przekazać szefowi, że w jego agencji był „Wrocław”.
Szpila był wówczas groźną postacią w rejonie Dolnego Śląska. Współpracował również z Piotrem S., ps. “Szadok”, którego kilka miesięcy wcześniej postrzelono w Centrum Handlowym “Korona” we Wrocławiu.
Paweł K., nie pozostawił wizyty konkurencji bez echa. Dodatkowo mówi się również o tym, że kilka godzin przed strzelaniną Szpila wtargnął do domu Pawła i Dagmary grożąc bronią ciężarnej kobiecie.
Dagmara Kaźmierska w latach 90.
Strzelanina
W Wielką Sobotę 2001 roku K. skrzyknął ośmiu znajomych – ochroniarzy lokalu Tora. Wszyscy podjechali pod lokal Heidi. Gdy byli w odległości trzech metrów Paweł K. niespodziewanie wyciągnął broń i zaczął strzelać do Szpili. Zaskoczył tym nie tylko konkurentów, ale nawet swoich ochroniarzy, którzy zaczęli uciekać.
“Szpila” zginął od strzałów na miejscu, a jeden z jego ludzi został ranny. Po zajściu Paweł K. zgłosił na lokalnym komisariacie policji, że pod agencją Heidi doszło do strzelaniny. Następnie uciekł za granicę, a schwytany został dopiero po trzech latach – w 2004 roku. Zarzuty jakie mu postawiono to m.in. zabójstwo oraz kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, mającą na swoim koncie liczne rozboje. Razem z nim oskarżonych było pięciu innych mężczyzn.
Aresztowania w procesie zabójstwa Szpili
Kontynuacja sutenerskiego biznesu
Od 2005 roku Dagmara Kaźmierska prowadziła dalej agencję towarzyską. Wkrótce jej działalnością zainteresowała się prokuratura. W procesie sądowym udowodniono jej, że kierowała zorganizowaną grupą przestępczą, która werbowała kobiety i zmuszała je do prostytucji. Wg zeznań pokrzywdzonych dwukrotnie dopuściła się handlu ludźmi, ale nie zostało jej to udowodnione.
Ostatecznie trafiła do więzienia na 14 miesięcy. W “Królowych życia” jednak pominięto jej kryminalną przeszłość. Niegdysiejsza sutenerka jest dziś przedstawiana w programie jako „bezkompromisowa i otwarta na ludzi kobieta, która po latach wygodnego życia w Stanach Zjednoczonych wróciła do rodzinnego Kłodzka”.
Autor: AKPA
Dagmara Kaźmierska w trakcie promocji programu “Królowe Życia”
źródła:
https://klodzko.naszemiasto.pl/trafili-za-kratki/ar/c1-5305039
https://klodzko.naszemiasto.pl/krolowa-zycia-z-klodzka-ma-kryminalna-przeszlosc-zdjecia/ar/c13-4891724
https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/1,35771,906238.html
https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Krolowe-zycia-Dagmara-Kazmierska-wspomina-odsiadke-w-wiezieniu-Cale-noce-wylam
https://klodzko.naszemiasto.pl/nie-zdazyl-wziac-zakladnika/ar/c1-5982265