Blog
Zaginieni Przed Laty

Żona przyznała się do zabicia męża, który uchodził za zaginionego.

Żona przyznała się do zabicia męża, który uchodził za zaginionego.

Żona przyznała się do zabicia męża, który uchodził za zaginionego. To tajemnicza sprawa, a śledczy w tym temacie milczą jak zaklęci. Pandemia znów utrudniała pracę wymiarowi sprawiedliwości. Co wydarzyło się w grudniu 1999 roku?

Żona

1999 rok. Pewne małżeństwo zamieszkujące w Zgorzelcu od dawna przechodzi kryzys. Na linii mąż – żona ciągle dochodziło do konfliktów. Awantury były chlebem powszednim w tym domu. Ich geneza nie jest znana. Może już sami doszli do takiego momentu w życiu, że nie wiedzieli, od czego się zaczęło. Pewnego dnia kłótnia poszła za daleko. Skończyła się śmiercią jednego z małżonków.

– Kobieta, dziś 56-latka, w trakcie awantury domowej zadała swojemu mężowi cios nożem. Mężczyzna zmarł, a jego zwłoki zostały ukryte. Na policję zgłoszono jego zaginięcie – informuje rzecznik prok. Tomasz Czułowski z Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze.
Nie wezwała pomocy. Nigdy nie zdradziła się przed bliskimi i rodziną. Okłamywała ich przez dwie dekady! Utrzymywała nawet, że mąż ją porzucił i wyjechał.

– W grudniu 1999 roku rodzina zgłosiła zaginięcie 46-letniego mężczyzny. Policjanci podjęli w tej sprawie działania poszukiwawcze, sprawdzając wszelkie tropy mogące naprowadzić na miejsce, gdzie mógł on przebywać. Niestety przez długi czas nie udawało się jednak ustalić, co stało się z zaginionym. Aż do teraz. – informuje podkom. Agnieszka Goguł ze zgorzeleckiej komendy.

Żona przyznała się do zabicia męża, który uchodził za zaginionego.
Pixabay.com

Jak się okazało, mimo upływu lat policja nie zapomniała o sprawie. Przełom nastąpił we wrześniu 2019 roku – to wtedy została aresztowana żona zaginionego.

– Nie mogę zdradzić szczegółów, ale dzięki działaniom podjętym przez Prokuraturę Rejonową w Zgorzelcu ustalono, że uznawany za zaginionego mężczyzna padł ofiarą zabójstwa, którego sprawcą była jego żona. Kobieta została zatrzymana i po doprowadzeniu do prokuratury przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu – dodał rzecznik Tomasz Czułowski

Śledczy, mimo braku ciała, mają jednak niepodważalne dowody. Nie wiadomo czy kobieta wyjawiła prawdę i wszystkie szczegóły zbrodni. Prawdopodobnie ktoś pomógł jej przy ukryciu zwłok…

Wizja lokalna

– Dokonano też oględzin i wizji lokalnej w mieszkaniu podejrzanej, gdzie mimo upływu czasu udało się zabezpieczyć ślady zbrodni – relacjonuje Czułowski.

Policja i prokuratura już w tamtym roku próbowały namierzyć miejsce ukrycia zwłok. Czy poszukiwania doszły do skutku? Niestety w mediach nie pojawiły się na ten temat żadne doniesienia.

Czy w końcu poznamy prawdę o tej strasznej zbrodni?

– Prowadzimy czynności, które mają doprowadzić, albo do ujawnienia szczątków, albo do ustalenia, czy w tamtym okresie nie odnaleziono niezidentyfikowanego ciała – podkreśla prokurator Czułowski.

Żona przyznała się do zabicia męża, który uchodził za zaginionego.
Pixabay.com

– 54-letnia kobieta usłyszała zarzut zabójstwa męża po dwudziestu latach od zbrodni. Przyznała się i została tymczasowo aresztowana przez sąd – podała prokuratura. Grozi jej dożywocie.

Niestety nie wiemy, jak potoczyły się dalsze losy zatrzymanej kobiety.

Archiwum X

Możliwe, że nigdy nie poznamy wszystkich odpowiedzi dotyczących tej zbrodni…
„Przypadkami, które ciężko rozwiązać, w Polsce zajmuje się „Archiwum X”. Śledczy starają się znaleźć sprawców, nowe dowody i zebrać zeznania świadków, którzy być może z upływem lat już nie boją się mówić. Śledczy z „Archiwum X” często wykorzystują innowacyjne metody, które nie były osiągalne przed laty”.

 

Autor: ZPL w związku z tym. Również. Oczywiście 

Źródła: Zgorzelec. Zaginął w 1999 roku, teraz zarzut zabójstwa usłyszała jego żona – TVN24

Zabiła męża, a później ukryła ciało. Myślała, że jej się upiecze (popularne.pl)

Informacje ze strony: Wiadomości z kraju i ze świata – najnowsze informacje w TVN24 – TVN24

Popularne | Codzienna porcja emocji | Strona 1

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! jeśli

Może zainteresować Cię: Wanda Szeptun- Jak kamień w lesie – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl