Blog
Zaginieni Przed Laty

Zbrodnia w Miłoszycach. Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi!

Zbrodnia w Miłoszycach. Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi! Dziewczyna została brutalnie zgwałcona i pobita w sylwestra 1996 roku. Za tę zbrodnię skazano Tomasza Komendę, który w efekcie został uniewinniony po 18- latach.

Zbrodnia w Miłoszycach

1 grudnia 2021 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał prawomocny wyrok w sprawie dwóch mężczyzn oskarżonych o gwałt i zabójstwo 15-letniej Małgorzaty Kwiatkowskiej w Miłoszycach w 1996 roku. Za tę zbrodnię skazano Ireneusza M. oraz Norberta B.

Zbrodnia w Miłoszycach- Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi!
Małgosia K. zdjęcie ze strony Fakt.pl

-Sąd utrzymał w mocy wyrok z pierwszej instancji dla Ireneusza M. i wymierzył mu karę 25 lat więzienia, z kolei Norbertowi B. złagodził wyrok i wymierzył karę 15 lat więzienia – powiedział sędzia.

Zbrodni W Miłoszycach- Przypomnijmy:

15-letnia Małgosia, była zawsze uśmiechnięta, wśród znajomych uchodziła za koleżeńską nastolatkę, rodzicom nigdy nie sprawiała kłopotów wychowawczych.

Był Sylwester, rok 1996. Dziewczyna bardzo długo namawiała rodziców, by puścili ją na pierwszą w życiu imprezę. Po długich namowach zgodzili się, nie podejrzewając, że ich córka już nigdy po imprezie nie wróci do domu.

Ogromna tragedia wydarzyła się w niewielkiej wsi Miłoszyce na Dolnym Śląsku. Małgosia bawiła się z koleżankami w dyskotece w Miłoszycach pod Wrocławiem. Do domu miała wrócić nad ranem, jednak nie wróciła. W związku z tym rodzice postanowili szukać córki, powiadomili również policję. Zwłoki nastolatki znaleziono następnego dnia po południu, blisko meliny, gdzie handlowano nielegalnym alkoholem. Ciało Małgosi było nagie, było praktycznie rozerwane.

Zbrodnia w Miłoszycach- szukanie sprawcy!

Z ustaleń śledczych wynikało, że 15-letnia Małgosia K. została wielokrotnie w bestialski sposób zgwałcona przez kilku mężczyzn. Nastolatka umierała przez kilka godzin na dużym mrozie, wykrwawiając się. Śledztwo również wykazało, że sprawcy działali niezwykle brutalnie. Dziewczyna doznała makabrycznych obrażeń narządów rodnych. Opinia biegłego sądowego wykazała, że mogły one powstać od działania narzędzi tępych, lub tępokrawędzistych, a sprawca działał przy tym, jak sadysta. Jak to możliwe, że nikt nie słyszał krzyków nastolatki?

Obok zwłok Małgosi znaleziono czarną wełnianą czapkę. Było też kilka włosów. Nastolatka miała również na ciele ślady zębów. Ten ślad przyczynił się do skazania, jak się później okazało, niewinnego Tomasza Komendy. Teraz jest jednym z dowodów świadczących przeciwko Ireneuszowi M.

Po brutalnym zabójstwie Małgosi do Krzysztofa K. ojca nastolatki przyjechał mieszkaniec Miłoszyc. Mężczyzna, płacząc, wyznał, że feralnej nocy słyszał krzyki spod stodoły, gdzie odnaleziono martwą Małgosię. Dlaczego nie zareagował? Ponieważ mężczyzna myślał, że sąsiad bije swoje córki.

 

Kto jest winny tej bestialskiej zbrodni?

We wsi huczało, prawdopodobnie wszyscy wiedzieli, kto stoi za tą okrutną zbrodnią. Pomimo tego na początku nikogo nie aresztowano w tej sprawie. Po 3 latach, w 2000 roku w kręgu podejrzanych znalazł się… Tomasza Komenda. Mężczyzna od samego początku nie przyznawał się do winy. Miał również wiele alibi, ale śledczy nie wzięli ich pod uwagę. W 2003 roku sąd pierwszej instancji skazał Tomasza K. na 15 lat pozbawienia wolności. Niestety w 2004 roku sąd drugiej instancji zwiększył karę na 25 lat pozbawienia wolności. Dopiero po wznowieniu śledztwa w 2017 roku, nowe dowody wskazały, że winnym śmierci Małgosi jest Ireneusz M. Mężczyzna akurat odsiadywał wyrok za inne gwałty.

Zbrodnia w Miłoszycach- Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi!
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Zanim śledczy postawili zarzuty kolejnemu z podejrzanych w tej sprawie, na wolność wyszedł Tomasz Komenda. Wszystko dlatego, że zgromadzone i przeanalizowane przez prokuratorów i policję dowody wykazały, że mężczyzna – który za kratami spędził ponad 18 lat swojego życia – został skazany za zbrodnię, której nie popełnił. W maju 2018 roku uniewinnił go Sąd Najwyższy.

Ireneusz M. został aresztowany w czerwcu 2017 roku. Miał wtedy 42 lata. Mężczyzna usłyszał zarzut gwałtu ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa. Groziło mu nawet dożywocie. To jednak nie był koniec śledztwa. Ślady DNA jednoznacznie wskazały, że w zbrodni brały udział przynajmniej trzy osoby. W 2017 roku za zgodą prokuratury i rodziny przeprowadzono ekshumację zwłok nastolatki. Biegli z zakresu genetyki i toksykologii mieli przeprowadzić szczegółowe badania.

Skazano winnych

Ireneusz M. i Norbert B. usłyszeli wyrok 25 lat pozbawienia wolności dla każdego z nich. Decyzję podjął w 2020 roku Sąd Okręgowy we Wrocławiu.

Zbrodnia w Miłoszycach- Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi!
zdjęcie ze strony Fakt.pl

– Wina i okoliczności popełnienia czynu przez oskarżonych nie budzą wątpliwości – mówił wówczas przewodniczący składu sędziowskiego sędzia Marek Poteralski. – Dopuścili się zbiorowego zgwałcenia ze szczególnym okrucieństwem (…) pozostawili ją nagą, leżącą na ziemi i w miejscu ogólnie niedostępnym i nieoświetlonym, a sami wrócili na dyskotekę, nie interesując się jej dalszym losem – dodał sędzia.

 

1 grudnia 2021 roku Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał prawomocny wyrok w sprawie dwóch mężczyzn- Ireneusza M. oraz Norberta B. Jednak czy taki wyrok jest odpowiedni do tak brutalnego mordu?

 

Źródło: Zbrodnia w Miłoszycach – jest prawomocny wyrok! Sąd skazał zabójców 15-letniej Małgosi (msn.com)

Zbrodnia w Miłoszycach. Ekshumacja ciała 15-letniej Małgosi (fakt.pl)

Zbrodnia miłoszycka. 15-letnia Małgosia została bestialsko zgwałcona i zamordowana. Jej oprawcy znów stanęli przed sądem – Wrocław, Super Express (se.pl)

Zabójstwo Małgosi Kwiatkowskiej. Tomasz Komenda siedział za niewinność (fakt.pl)

15-letnia Małgosia została zgwałcona i zostawiona na śmierć na mrozie. Po 23 latach sąd ogłosi wyrok | aktualnosci24

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Etan Patz-chłopiec z kartonu na mleko (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl