BLOG

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi. Po raz kolejny przypominamy sprawę Moniki Kobyłki. Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ktoś widział, co się z dziewczynką stało tego wieczoru, kiedy nie wróciła do domu. Być może właśnie zerkał przez okno albo dogaszał w ciemności papierosa, kiedy wsiadła do przejeżdżającego samochodu. Może mijał ją na przystanku w Woli Gałeckiej i widział, z kim rozmawiała?

Zaginiona Monika

Wola Gałecka to mała wieś w pobliżu Radomia. Znają się tam dosłownie wszyscy. Życie płynie tam spokojnie i wolno. Tak było do dnia, w którym zaginęła Monika, wtedy wszystko się zmieniło.

15-letnia Monika Kobyłka nigdy nie sprawiała najmniejszych problemów wychowawczych – troskliwa, lubiana przez rówieśników i pomocna w domu. Była młodą, zaradną dziewczynką, która często chodziła z mamą na prace sezonowe, żeby zarobić i pomóc rodzinie. Czy skrywała coś przed rodziną? Tego nie wie nikt.
W dniu zaginięcia pilnowała dzieci sąsiadki. Do domu wróciła około 21:00. Przebrała się i poszła na spotkanie z młodszą koleżanką Julitą. Mamie obiecała, że wróci o 23:00. Wcześniej ani razu nie zdarzyło się, żeby nie wróciła o ustalonej godzinie. Tak było i tym razem.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.
Zaginiona Monika Kobylka

 Wakacje zaginiona Monika

Był ciepły lipcowy wieczór, właściwie już noc. 7.07.2012 r. Dwie nastolatki- Monika i Julita odprowadzają się do domów. Do połowy drogi, jak zawsze, bo tak miały w zwyczaju, żeby było sprawiedliwie. Pewnie jak zwykle powiedziały sobie: „Cześć! Pa! Do zobaczenia lub do jutra!” Bo przecież jutro czekał na nie kolejny piękny, wakacyjny dzień. Było około godz. 23:00. Niestety Monika do domu nie dotarła, chociaż miała do przejścia tylko 200 metrów.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.
Zaginiona Monika Kobyłka


Świadek zaginiona Monika

Ostatni raz Monika widziana była przez sąsiada na przystanku w Woli Gałeckiej. Była 23:05. Odczytywała lub pisała SMS-a. Jeszcze o 23:09 napisała wiadomość do koleżanki, że u kogoś słychać muzykę. Później wszystko sprawdzano. U jednej z rodzin była jakaś impreza. Dość daleko od przystanku, na którym widziano Monikę po raz ostatni, ale z racji tego, że noc była piękna, to muzyka niosła się dość daleko.

Telefonu od mamy o 23:12 już nie odebrała. Mama dzwoniła wiele razy, bezskutecznie. Pojawił się niepokój, bo Monice nigdy się to nie zdarzało. Po godz. 2:00 w nocy telefon przestał działać. Wtedy był już komunikat, że abonent jest niedostępny.
Niestety nie udało się ustalić, gdzie dokładnie znajdował się aparat. To trudny teren, kilka wież dookoła. Wiadomo, że telefon był w okolicy. Według prokuratury ostatnie logowanie telefonu miało miejsce około godz. 2:33.

Poszukiwania

Rodzina, policja, sąsiedzi, znajomi- wszyscy przeszukiwali okolicę. Nie udało się ustalić, co stało się z dziewczynką, nie natrafiono na żaden ślad, nie odnaleziono żadnej z jej rzeczy. Nie było żadnych innych świadków.

W poszukiwaniach zaginionej włączyła się rodzina, policja, sąsiedzi, znajomi. Niestety, nie udało się ustalić, co stało się z dziewczynką. Nie natrafiono na żaden ślad, nie odnaleziono żadnej z jej rzeczy. Nie było żadnych świadków. Poddano analizie logowania telefonów, kilka osób przebadano wariografem, przeszukano łąki, pola, sprawdzono szamba, stodoły, opuszczone budynki – bez rezultatu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Radomiu.

Bardzo szybko do śledztwa włączyła się prokuratura, później sprawę przekazano Wydziałowi Kryminalnemu Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu.
Jeden z detektywów, który pracował nad sprawą, powiedział, że udało się dotrzeć do osób, które 15 minut później były na tym samym przystanku. Moniki tam nie było. Nie było żadnego autobusu, w który mogłaby wsiąść. Jedyną opcją jest samochód, do którego wsiadła, została zwabiona lub siłą wciągnięta. Monika to dość ufna osoba, mogło się tak wydarzyć.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.
Zaginiona Monika Kobyłka

Ustalenia

W toku postępowania sprawdzano zapisy BTS-ów, ale analizy te nie wniosły niczego do śledztwa. Przesłuchano właścicieli innych telefonów, które logowały się w tym samym czasie w tej okolicy. Nie udało się niczego ustalić. Kilka osób za ich zgodą przebadano nawet wariografem. To też nic nie dało. Przeszukano łąki, pola, podniesiono wszystkie betonowe płyty, sprawdzono szamba, stodoły, szopy, ruiny- jednym słowem wszystko. Również bez rezultatu.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.
Co do głównej hipotezy, niemal wszyscy są zgodni. Monika wsiadła do auta. Ale do jakiego? Czyjego? Gdzie odjechała i co się z nią dzieje? Te pytania do tej pory pozostają bez odpowiedzi.

Umorzenie

We wrześniu 2014 r. śledztwo zostało umorzone ze względu na niewykrycie sprawców. Ale policja nie odłożyła sprawy na półkę. Jakakolwiek nowa, wiarygodna informacja sprawi, że śledztwo zostanie wznowione. Akta przekazano policyjnym psychologom, którzy mieli nad nimi pracować. Siostra Moniki jest niemal pewna, że dziewczyna wsiadła do jakiegoś samochodu, bo pies tropiący gubił trop w tym samym miejscu, przy przystanku i skrzyżowaniu.

Ostatni raz widziano dziewczynkę, kiedy przekraczała ulicę

Jasnowidz

Przy sprawie pracował Jackowski, wskazywał różne tropy, rysował mapki. Po tygodniu sam zrezygnował, powiedział, że ta sprawa jest dla niego za trudna.
Minęło już prawie 10 lat, Monika skończyła w międzyczasie 18 lat. Nie świętowała jednak urodzin ze swoim bratem bliźniakiem. Rodzina cały czas wierzy, że dziewczyna odnajdzie się cała i zdrowa.

Wiele wskazuje na to, że Monika mogła wsiąść do samochodu osoby, którą znała. Może zaproponował, że ją podwiezie do domu, a wywiózł gdzieś, gdzie zrobił jej krzywdę? Jedno jest pewne – tajemnicze zaginięcie Moniki musiało mieć świadków. Było lato, godzina 23, sąsiedzi bawili się, grillując.

 

 

Monika Kobyłka zaginęła w wieku 15 lat. Po raz ostatni widziano ją na przystanku autobusowym w jej rodzinnej miejscowości – Woli Gałeckiej (woj. mazowieckiej). O 23.00

Pytanie: jak dokładnie policja przyjrzała się sprawie?
Sprawdzono komputer Moniki, ale czy dokładnie przeanalizowano bilingi z jej telefonu? Mogła przecież umówić się z kimś obcym. Jeśli nie był to znajomy poznany przez Internet, wyjścia są dwa: Monika wsiadła do samochodu któregoś z sąsiadów albo została uprowadzona przez zupełnie przypadkową osobę. Dzisiaj, podobnie jak przy każdej sprawie apelujemy do świadków.

 

 

Zaginiona Monika Kobyłka

Rysopis zaginionej:

168 cm wzrostu, około 50 kg, szczuplej budowy ciała, oczy niebieskie, włosy długie koloru rudego. Ubrana była w koszulkę koloru białego z czarnym napisem i czerwonym sercem z przodu, krótkie spodenki jeans koloru niebieskiego, buty beżowe z cekinami.

U nas zachowacie anonimowość, przekazując informacje policji, nie podajemy danych osób, które udzielają nam informacji, jeśli ktoś sobie tego nie życzy. Pomóżcie nam odnaleźć Monikę.

Zaginiona Monika Kobyłka i wiele pytań bez odpowiedzi.
progresja wiekowa

 

Jeśli wiesz, co wydarzyło się w sobotę 7 lipca 2012 r. około godz. 23:00 w Woli Gałeckiej, zakończ cierpienia rodziny i napisz do nas wiadomość prywatną lub maila na adres: zaginieniprzedlaty@wp.pl

Autor: ZPL

Źródło: Radom. Monika Kobyłka zaginęła 9 lat temu, poszukiwania trwają. Policja publikuje postarzony portret zaginionej z Woli Gałeckiej [Zdjęcie] – TVN24

Monika Kobyłka zaginęła 9 lat temu. Poszukiwania trwają, sporządzono aktualny portret zaginionej. Tak może teraz wyglądać | Warszawa Nasze Miasto

https://fb.watch/1C3lsYQPMp/

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Kryptonim “Zemsta” – okrutne zabójstwa chłopców – Zaginieni Przed Laty

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl