Blog
Zaginieni Przed Laty

Zaginiona 18-letnia Karolina według znajomych utonęła.

Zaginiona 18-letnia Karolina według znajomych utonęła. Poszukiwania i niejasności!

Karolina, wtedy 18-latka, uczennica drugiej klasy technikum gastronomicznego w Radomiu. W 2008 roku miała zdawać maturę. Wesoła, uśmiechnięta, pełna radości życia. Tak wygląda na zdjęciach, które stale nosi ze sobą jej mama Halina P., tak wygląda na zdjęciu umieszczonym w telefonie komórkowym jej brata, Michała.

Zaginiona 18-letnia Karolina

Karolina z koleżanką i dwoma kolegami 27 maja 2007 roku pojechała nad Wisłę w okolice Ryczywołu. Miała zamiar się opalać. Znajomi, z którymi spędzała czas, twierdzą, że dziewczyna nagle weszła do wody i się utopiła.

Zaginiona 18-letnia Karolina według znajomych utonęła. Niejasności!
zaginiona Karolina

Zaginiona 18-letnia Karolina

– Karolina w ogóle nie umiała pływać – wspomina mama dziewczyny. – Bała się wody, jeśli wchodziła nawet do jakiegoś zbiornika, to co najwyżej brodziła, do kolan.
Kozienicka policja przesłuchiwała już bezpośrednich świadków utonięcia. Co powiedzieli? Nie wiadomo… Objęte jest to tajemnicą postępowania.
Pewne jest, że Karolina i jej znajomi weszli do rzeki i że w pewnym momencie ona zniknęła im z oczu. Nastąpiło to w pobliżu tak zwanych główek, czyli kamieni tworzących kiedyś mały cypelek.

Zaginiona 18-letnia Karolina według znajomych utonęła. Niejasności!
Wisła

Miejsce to oglądali potem strażacy ze specjalistycznej grupy wodno-nurkowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Miejsce, w którym spędzali czas to płycizna, która zmienia się nagle w dół. Zapuszczone zostały tam sondy, które wykazały głębokość w niektórych miejscach nawet 8 metrów. Kąpiel w rzece niesie zawsze ze sobą ogromne zagrożenie utonięcia, może się przydarzyć, nawet gdy ktoś tylko brodzi w wodzie. Znajomi Karoliny zawiadomili o tym, co się stało strażaków, policjantów i rodzinę dziewczyny.

Poszukiwania

Rodzina pojawiła się na miejscu tak szybko, jak tylko to było możliwe. Natychmiast pojawili się też policjanci z drogówki, co bardzo zaskoczyło mamę Karoliny. Wezwano od razu nurków, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia prosto z Warszawy, późnym wieczorem. Ta noc poszukiwań, nie przyniosła rezultatu. Następnego dnia prowadzono już poszukiwania z siłami strażaków i policjantów śledczych, przy pomocy przybyłych na miejsce zdarzenia łodzi. Sprawdzano dokładnie różne miejsca bosakami, przeczesywano przybrzeżne zarośla. Poszukiwania prowadzone były w dół rzeki na dystansie około 10 kilometrów. Nie było dnia bez użycia łodzi.

Zaginiona 18-letnia Karolina według znajomych utonęła. Niejasności!
zaginiona Karolina

Według rodziny Karoliny poszukiwania prowadzono jednak na zbyt małą skalę i przy użyciu zbyt małej liczby osób oraz sprzętu. Rodzice byli nad Wisłą codziennie i kontrolowali bacznie poszukiwania oraz sami na własną rękę przeczesywali brzegi Wisły. W końcu zdesperowani pojechali do Warszawy, by poprosić o poradę znanego jasnowidza. Zabrali ze sobą, między innym bluzkę, którą Karolina zostawiła na brzegu Wisły.

Jasnowidz

Jasnowidz śmierć Karoliny nazwał bezsensowną. Potem narysował szkic, gdzie mogłoby się znajdować ciało. Widać na nim między innymi kępy. Miejsce zostało wytypowane przez miejscowych rybaków. Potwierdzili, że znajduje się tam pod wodą dużo konarów i powalonych drzew, oraz korzeni. Informacje uzyskane od jasnowidza potwierdził także znany różdżkarz, który posługując się mapą i wahadełkiem wskazał to samo miejsce co jasnowidz.

Mapy Jasnowidza

Po licznych rozmowach z rodziną i z najbliższymi Karoliny oraz na skutek ich apeli, strażacy zdecydowali się ponownie na użycie sił płetwonurków. Tym razem przyjechały dwie ekipy. Z Kozienic i Radomia. W sumie 12 osób. Poszukiwali jednak nie w tym miejscu, które wskazał jasnowidz, a według własnego uznania – tak twierdziła pani Halina P. mama Karoliny.


Tymczasem Policjanci twierdzili, że szukali według szkicu jasnowidza i w miejscach, gdzie zgodnie z ich wiedzą i doświadczeniem ciało mogło się znajdować. Tyle tylko, że teren wskazany przez jasnowidza był określony z dokładnością co do około 550 metrów. A gdy skontaktowali się z nim telefonicznie i wypytali o szczegóły, podawał jeszcze bardziej nieprecyzyjne informacje, a w końcu oświadczył, że może chodzić tu o lustrzane odbicie, bo tak to już jest w jasnowidzeniu. Szukając według naszkicowanej przez niego mapy, poszukiwacze napotykali się na miejsca, gdzie nie mogli prowadzić działań ze względu na zbyt duże zagrożenie.

Nurt był wtedy zbyt silny, widzialność praktycznie zerowa, a w wodzie było mnóstwo powalonych drzew. Ryzyko wypadku i kolejnego nieszczęścia było zbyt duże. Działania strażaków i tym razem zakończyły się niepowodzeniem. Zrozpaczona rodzina poprosiła jeszcze o pomoc swoich znajomych, którzy byli w stanie pomóc w poszukiwaniach na wodzie. Znowu pływano łódką, sprawdzano zarośla, wypytywano wędkarzy. I znowu bez rezultatu.

Porwanie? 

Rodzice podejrzewają, że trójka towarzyszących dziewczynie osób może mieć związek z jej zaginięciem. Sądzą, że Karolina została odurzona narkotykami i porwana.

– Joanna, która była z Karoliną, pokazała policji miejsce, z którego wchodziły do wody. Trzy dni później zmieniła swoją wersję i pokazała już całkiem inne miejsce. Oddalone o jakieś 40 metrów od wcześniejszego, które wskazała przy pierwszym zeznaniu, o czym mówił w jednym z licznych apeli – Michał P., brat Karoliny.
Kilku jasnowidzów, do których zwróciła się o pomoc zdesperowana rodzina, twierdziło, że Karolina żyje. Co więcej, według nich przez pewien czas była nawet przetrzymywana w Radomiu. Co stało się z nią później? Według jasnowidzów wywieziono ją do domu publicznego w Amsterdamie.

Dziś Karolina, jeśli żyje ma 32 lata.  Jej cechą charakterystyczną jest z tyłu na szyi małe czarne znamię w wielkości jednego grosza.

Autor: ZPL

Źródło: Czy Karolina jeszcze żyje? – NewsBook

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie…- poszukiwani – poszukiwany – poszukiwana – zaginieni – zaginiony – zaginiona (ktokolwiekwidzial.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Jeśli. Dlatego

Może zainteresować Cię również: Nie wiadomo, kim jest mężczyzna, który stracił życie w Złotych Tarasach (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

[…] Może zainteresować Cię również: Zaginiona 18-letnia Karolina według znajomych utonęła (zaginieniprzedlaty.com) […]

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl