Blog
Zaginieni Przed Laty

Zabił brata bliźniaka. W więzieniu spędzi tylko 8 lat.

Zabił brata bliźniaka. W więzieniu spędzi tylko 8 lat. Matka pomimo głębokiej rozpaczy wybaczyła mu tę zbrodnię.

Zabił brata bliźniaka

Chociaż zabił swojego brata bliźniaka, w więzieniu spędzi zaledwie 8 lat. Sędzia uznała, że Mateusz G. (27 l.) z Kłecka woj. wielkopolskie sam wymierzył sobie wyższą karę, niż mógłby to zrobić sąd… Zabił osobę, która była mu w życiu najdroższa. Do tej strasznej tragedii doszło w czerwcu 2021 roku. Pewnego dnia bracia w mieszkaniu wspólnie pili alkohol i palili marihuanę. W pewnej chwili mężczyźni zaczęli się kłócić. To właśnie wtedy Mateusza G. zaatakował swojego brata nożem. Zadał mu siedem ciosów. Kiedy dotarło do niego, co zrobił, próbował zatamować krew i szybko wezwał pomoc. Niestety jego brat – Patryk zmarł w wyniku odniesionych ran.

Zabił brata bliźniaka w więzieniu spędził tylko 8 lat.
zdjęcie ze strony Fakt.pl

Prokuratura domagała się wysokiego wyroku

Prokuratura od samego początku domagała się wysokiego wyroku dla sprawcy. Domagała się 15 lat więzienia i pozbawienia oskarżonego praw publicznych na 10 lat. Sąd był zaskoczony tym wnioskiem. Prawa publiczne odbiera się bowiem za morderstwa popełnione ze szczególnym okrucieństwem. Tu o czymś takim nie było mowy i potwierdziła to również sędzia Renata Żurowska, tłumacząc, że choć nie ma okoliczności łagodzących, kara wnioskowana przez prokuraturę byłaby niewspółmierna do czynu.

Mateusz G. owszem zabił brata, ale doszło do tego w wyniku splotu okoliczności, a nie było to celowe działanie. – Przyznaję się, że zraniłem Patryka, ale nie chciałem mu zrobić krzywdy. Kochałem go, Był fajny i był moim jedynym przyjacielem – szlochał w sądzie na pierwszej rozprawie oskarżony. Zapewniał, że to brat wyrwał nóż z kuchennej szuflady i zaczął mu nim grozić. – Pamiętam, że nim wymachiwał mi przy szyi. A potem, że stałem z tym nożem, całym zakrwawionym, a Patryk leżał na łóżku z ranami – wspominał w sądzie oskarżony Mateusz G.

Zabił brata bliźniaka w więzieniu spędził tylko 8 lat.
mieszkanie braci zdjęcie ze strony Fakt.pl

Mężczyzna przyznał jednak, że przez trzy lata przed zabójstwem brata leczył się z alkoholizmu i narkomanii. – W więzieniu też chce podjąć terapię – przekonywał, prosząc o najłagodniejszy wymiar kary.

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl