Blog
Zaginieni Przed Laty

W środku nocy włamał się i zaatakował gospodarzy

W środku nocy przystawił drabinę do okna i dostał się do domu, następnie zaatakował gospodarzy. 16-letni Mateusz zadał im liczne ciosy nożem. Jest wyrok!

W środku nocy

Do przerażających scen doszło lipcową nocą 2019 roku w podkarpackiej miejscowości Kosinie. 16-letni Mateusz przystawił do domu drabinę i wszedł przez otwarty balkon. Następnie w szale zaczął dźgać nożem wyrwanych ze snu gospodarzy. Młode małżeństwo tylko cudem przeżyło.

Ta napaść wśród ludzi wywołała ogromną panikę. Największym szokiem było dla nich to, że bezwzględnym bandziorem okazał się dzieciak z ich miejscowości. 16-latek został szybko schwytany i pomimo młodego wieku odpowiadał jak dorosły przestępca. Sąd właśnie w tym roku wydał wyrok. Mateusz M. został skazany na 13 lat więzienia.

Krwawa noc w środku nocy

Krwawy horror rozegrał się w upalną lipcową noc w 2019 r. Mateusz M. był tej nocy ze znajomymi na ognisku. Nie wiadomo, dlaczego w jego głowie zrodził się tak chory plan…

16-latek nagle oddalił się od towarzystwa. – Muszę coś załatwić – powiedział i odszedł w swoją stronę, nie dając nawet po sobie poznać, że za chwilę ma zamiar zrealizować swój bestialski plan.

W środku nocy włamał się i zaatakował gospodarzy
zdjęcie ze strony akt.pl

Za cel napaści obrał sobie dom na końcu wsi otoczony polami kukurydzy. Ten dom był świeżo wybudowany i gospodarze od niedawna w nim zamieszkali. Mateusz myślał, że nikogo nie ma w domu i postanowił się włamać do domu. Posesja nie była jeszcze ogrodzona, Mateusz zauważył, że okno balkonowe jest otwarte i postanowił to wykorzystać. Przystawił drabinę do okna balkonowego i wszedł do środka.

Dzięki hałasowi zbudzili się

Hałas obudził gospodarzy. 41-letni Krzysztof F. przebudził się i zerwał się na równe nogi, widząc włamywacza. Niestety nie zdążył zareagować, ponieważ Mateusz M. od razu rzucił się na niego z nożem. Oszalały małolat zadał mężczyźnie ciosy w okolice klatki piersiowej i brzucha. 40-letnia Joanna od razu ruszyła na ratunek mężowi. Napastnik i dla niej nie miał litości. Zadał kobiecie ciosy nożem. W domu były jeszcze małe dzieci… Dwie córeczki małżeństwa, które wtedy miały 3 i 7 lat. Na szczęście sprawca nic nie zrobił dzieciom. Nic nie skradł z domu, zaraz po zadaniu ciosów gospodarzom, uciekł…

– Pokrzywdzonej udało się o zdarzeniu powiadomić Policję. Obojgu pokrzywdzonym udzielono pomocy medycznej. Policja bardzo szybko odnalazła sprawce, którym okazał się 16-letni mieszkaniec tej samej miejscowości. Wstępnie sprawcy postawiono zarzut dwukrotnego usiłowania zabójstwa wyżej wymienionych – tj. przestępstw z art. 13 § 1 kk w zw. z art. 148 § 1 kk.

– tłumaczył wówczas Dariusz Sudak, zastępca prokuratora rejonowego w Łańcucie.

Małżeństwo trafiło na wiele tygodni do szpitala. Na szczęście oboje przeżyli. Jednak o takim zdarzeniu nigdy w życiu nie zapomną. Poszukiwania małoletniego sprawcy trwały zaledwie kilka godzin.

Śledztwo

Śledztwo trwało dwa lata. Mateusz M. był poddany badaniom psychiatrycznym. Okazało się, że był w pełni świadomy tego, co robi. 16-latek już wcześniej był karany.

– Mężczyzna został oskarżony o podwójne usiłowanie zabójstwa. W czasie śledztwa przesłuchany w charakterze podejrzanego nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne wyjaśnienia, które korespondują ze zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym – mówi Krzysztof Ciechanowski, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie w wywiadzie z mediami.

Wyrok

W lipcu 2021 roku rozpoczął się proces, który toczył się z wyłączoną jawnością. Mateusz M. odpowiadał przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie. Groziło mu 25 lat więzienia, sędziowie skazali go na 13 lat więzienia. Ma też do zapłacenia swoim ofiarom 60 tys. zł zadośćuczynienia.

Wyrok został ogłoszony 29 marca 2022 roku. Na razie jest nieprawomocny.

Źródło: Rzeszów. Wyrok na Mateusza M., który zaatakował nożem śpiących domowników (fakt.pl)

Nieletni zaatakował nożem śpiące małżeństwo. Odpowie jak dorosły – Rzeszów, Podkarpacie – wiadomości, informacje, wydarzenia (korso24.pl)

16-latek włamał się do domu i chciał zadźgać domowników. Grozi mu 25 lat więzienia – WP Wiadomości

16-latek oskarżony o usiłowanie zabójstwa małżonków z Kosiny – Super Nowości24 (supernowosci24.pl)

16-latek Mateusz M. chciał zabić dwoje ludzi. Na oczach małych dzieci – o2 – Serce Internetu

Chciał okraść dom, myślał, że nikogo w nim nie ma. Właściciele byli, usiłował ich zabić. Jest wyrok | Polska Agencja Prasowa SA (pap.pl)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! lecz

Może zainteresować Cię również: Zamordowano trzech chłopców. Trwa poszukiwanie sprawcy! (zaginieniprzedlaty.com)

lecz. Również. Oczywiście. Również. Lecz. Bez wątpienia. Oczywiście. Również 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl