Blog
Zaginieni Przed Laty

W rękach porywaczy spędził 19 dni!

W rękach porywaczy spędził 19 dni! Sprawcy jego życie wycenili na dwa miliony dolarów. Chociaż od tych wydarzeń minęło wiele lat, Julio Iglesias – najsłynniejszy hiszpański piosenkarz bardzo doskonale pamięta każdy dzień, kiedy jego ojciec został porwany.

W rękach porywaczy

Julio Iglesias najsłynniejszy hiszpański piosenkarz nigdy nie potrafił zapomnieć o tym, co spotkało jego rodzinę. 29 grudnia 1981 roku dwaj baskijscy separatyści z ETA porwali jego ojca. Był on czterdziestą osobą uprowadzoną przez baskijskich separatystów od 1970 roku. 

Julio Iglesias Sr., nazwany Papuchi (Tatuś). Podczas wojny domowej został uwięziony przez falangistów.  Przebywał w sześciu różnych więzieniach i ledwo udało mu się uciec przed egzekucją. Następnie został ginekologiem. Dzięki niemu zbudowano Klinikę Ginekologii i Położnictwa. Był bardzo szanowaną osobą wśród innych.

Był koniec grudnia 1981 roku, kiedy 66-letni Julio Iglesias Sr. został porwany sprzed biura podróży w Madrycie. Porywacze wsadzili go do bagażnika i wywieźli do swojej kryjówki. Najpierw przetrzymywano go w Burgos, następnie sprawcy przewieźli go do Trasmoz w prowincji Saragossa. Od bliskich porwanego zażądali okupu… Dwa miliony dolarów.

Od tamtej pory trwała walka, by jak najszybciej odnaleźć porwanego i uwolnić go z rąk porywaczy. Śledczym udało się to 16 stycznia 1982 roku. W akcji odbicia porwanego brała udział 40-osobowa grupa do specjalnych operacji, 40 antyterrorystów z Gwardii Cywilnej, 40 policyjnych detektywów i 25 członków Gwardii Cywilnej. Po 19 dniach niewoli uwolniono wyczerpanego 66-latka.

Dwaj porywacze, którzy pochodzili z Ameryki Łacińskiej, zostali natychmiast aresztowani i przewiezieni do Madrytu na przesłuchanie. Funkcjonariusze policji zatrzymali również mężczyznę i kobietę, którzy byli właścicielami domu, w którym był przetrzymywany porwany Julio Iglesias Sr.

Julio Iglesias Sr. po porwaniu

W rękach porywaczy spędził 19 dni!
zdjęcie ze strony onet.pl

Po porwaniu i uwolnieniu Julio Iglesias Sr. miał zwiększoną ochronę. Starał się nie rezygnować ze spacerów, które tak bardzo lubił. Czarujący mężczyzna oczywiście zdobył szybko reputację kobieciarza. W opublikowanych wspomnieniach wyznał, że swoją żonę zaczął zdradzać po trzecim roku małżeństwa. Z tego też powodu Charo postanowiła się z nim rozstać. W 1990 roku poznał swoją drugą żonę, była nią 26-letnia Amerykanka – Ronna Keith, to była wielka miłość. Oczarowany jej wdziękiem poślubił ją na Florydzie w 2001 roku. Jego pierwsza żona zmarła w 2002 r. w Miami. Miała 82 lata.

W rękach porywaczy spędził 19 dni!
druga żona Julio Iglesias Sr. zdjęcie ze strony onet.pl
18 maja 2004 roku Ronna urodziła mu syna Jamesa Nathaniela. Julio Sr. miał wtedy 88-lat, ale pomimo swojego wieku czuł się jak młody bóg. Niedługo potem 14 grudnia 2005 roku Julio Sr. poinformował wszystkich, że ponownie zostanie ojcem.

19 grudnia 2005 roku Julio Sr. trafił do szpitala, miał problem z oddychaniem. Tam miał atak serca, na który zmarł.

Ruth Iglesias urodziła się 26 lipca 2006 roku, siedem miesięcy po śmierci swojego ojca.

Źródła: Ojciec Julio Iglesiasa ofiarą porwania. ETA zażądała okupu: 2 mln dolarów – Plejada.pl

Julio, tata ich wszystkich, umiera w wieku 90 | Daily Mail Online

Julio Iglesias Sr. dies | PEOPLE.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Horror w Izdebkach – strach, przemoc i zaginięcie 12-latka (zaginieniprzedlaty.com)

 

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl