Zaginieni Przed Laty

Nikko Jenkins – niebezpieczny psychopata skazany na śmierć

Nikko Jenkins urodził się 16 września 1986 roku w Omaha, w stanie Nebraska w USA. Wychowywał się w rodzinie patologicznej, znanej od pokoleń z popełniania przestępstw. Jego rodzice- David A. Magee i Lori Jenkins stosowali przemoc wobec niego oraz jego rodzeństwa. Już od dziecka, Nikko był świadkiem przestępczej działalności swoich rodziców. Mając tylko 7 lat popełnił pierwszy, przestępczy czyn – przyniósł do swojej szkoły broń. W wieku 15 lat natomiast oskarżono go o porwanie i napaść.

Zabójstwa

W 2013 roku Nikko Jenkins dopuścił się czterech zabójstw. Pierwszymi jego ofiarami byli Juan Uribe-Pena i Jorge C. Cajiga-Ruiz. Mężczyźni byli przekonani, że są umówieni na spotkanie z dwoma prostytutkami. Niestety, okazało się, że zostali zwabieni przez Jenkinsa, który przy pierwszej okazji postrzelił obu w tył głowy. Mężczyźni zmarli na miejscu. 11 sierpnia funkcjonariusz policji odnalazł ich ciała, które znajdowały się w białej furgonetce, zaparkowanej w w pobliżu miejskiego basenu przy ulicy 18 i F w Spring Lake Park.

Is Nikko Jenkins too mentally ill to be executed? Lawyer says so;  prosecutors aren't sure | Crime News | omaha.com

19 sierpnia tego samego roku, przypadkowy przechodzień odnalazł ciało kolejnej ofiary Jenkinsa, był to Curtis Bradford. Mężczyzna został dwukrotnie postrzelony w plecy. Śledczy szybko odkryli, że niedługo przed śmiercią, Bradford opublikował na Facebooku zdjęcie z Nikko Jenkinsem. Mężczyźni poznali się w więzieniu.

Czwartą ofiarą Jenkinsa była Andrea Kruger. Kobieta została napadnięta, gdy wracała z pracy do domu. Jej ciało odnaleziono 21 sierpnia. Udało się ustalić, że wielokrotnie ją postrzelono, m.in. w twarz, szyję i ramiona.

Bez wątpienia śledztwo utrudnił fakt, że Jenkins zabijał najczęściej przypadkowe osoby, których wcześniej nie znał, a ofiary nie miały żadnych cech wspólnych.

Aresztowanie

30 sierpnia 2013 roku, aresztowano go w związku z podejrzeniem, że może dokonać ataku terrorystycznego. Z czasem pojawiały się nowe dowody przeciwko niemu – zabezpieczono bowiem nagranie z monitoringu na którym widać, że kupował charakterystyczną amunicję (Brenneke Classic Magnum 12-gauge), a dokładnie od postrzału z takiej amunicji zginęli Uribe0Pena, Cajiga-Ruiz, Bradford oraz Gruger.

Nikko Jenkins po rozprawie sądowej

Nikko Jenkins przyznał się do zabójstw twierdząc, że mordował swoje ofiary w imię egipskiego boga Apophis. Biegli przyznali, że mężczyzna jest świetnym manipulatorem i najprawdopodobniej cierpi na zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, schizofrenię i chorobę afektywną dwubiegunową. Psychiatra potwierdził, że Jenkins  ma antyspołeczne zaburzenie osobowości i udaje objawy psychotyczne ale był w pełni świadomy swoich czynów. W związku z tym, mężczyzna stanął przed sądem. Przez cały okres wydawał niepokojące dźwięki, mówił w “dziwnych” językach i śmiał się gdy odczytywano akt oskarżenia. Mówił, że działa pod dowództwem Apophisa.

Wyrok

W maju 2017 r. Jenkins usłyszał wyrok śmierci. Otrzymał również karę 450 lat więzienia pod zarzutem broni związanym z morderstwami. Co więcej, 20 kwietnia 2020 roku Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych odmówił rozpatrzenia jego apelacji.

Źródło

https://en.wikipedia.org/

https://marathibio.com/

https://www.fakt.pl/

 

Exit mobile version