BLOG

Niewyjaśnione zaginięcie Nadine Hertel

8-letnia Nadine Hertel zaginęła w 1995 roku w niemieckim mieście Lipsk. Do tragedii doszło na rodzinnym przyjęciu. Być może ze względu na specyfikę tamtych czasów, sprawa nie została tak nagłośniona, jak wiele innych dziecięcych zaginięć. Nie można jednak wykluczyć, że Nadine wciąż żyje, dlatego tym bardziej nie powinna zostać zapomniana.

Rodzinne przyjęcie

9 czerwca 1995 roku ciocia Nadine zorganizowała w swoim mieszkaniu rodzinne przyjęcie urodzinowe. Mieszkała w dzielnicy Schleußig, około dwa kilometry od centrum miasta. Na przyjęcie przybyła 8-letnia Nadine ze swoimi rodzicami, a także jej babcia i dziadek.

Podczas przyjęcia wszyscy goście zgromadzili się przy stole w salonie. Około godziny 19.40 Nadine zapytała babcię, która jest godzina. Uzyskując odpowiedź powiedziała, że pójdzie do dziadka, który akurat przebywał na balkonie. Mieszkanie, w którym wyprawiono urodziny było ulokowane na parterze. Niestety, dziewczynka nigdy nie dotarła na balkon. Po około 20 minutach rodzina zorientowała się, że Nadine gdzieś zniknęła. Kiedy nie odnaleziono jej w mieszkaniu, rodzice 8-latki zgłosili jej zaginięcie policji.

Fot. 8-letnia Nadine Hertel

Tajemnicze zaginięcie Nadine Hertel

Przez kilka dni od zdarzenia trwała intensywna akcja poszukiwawcza, w którą zaangażowało się ponad 400 funkcjonariuszy. Nikt nie mógł zrozumieć, w jaki sposób zaginęła dziewczynka. Śledczy i rodzina wciąż analizowali moment, w którym Nadine byłą widziana po raz ostatni. Młodziutka Niemka wyszła z pokoju, w którym siedzieli goście i zniknęła, jakby nagle rozpłynęła się w powietrzu.

Policja przypuszczała, że Nadine niepostrzeżenie wyszła z mieszkania, po czym oddaliła się z kimś w nieznanym kierunku lub wsiadła z kimś do auta. Inna teoria mówiła o utonięciu  w pobliskiej rzece. Mimo tych założeń, nie udało się znaleźć żadnego śladu po dziewczynce, ani świadka, który widziałby, jak opuszcza mieszkanie cioci.

Dramat rodziny

Zaginięcie dziecka to tragedia dla całej rodziny. Po tym zdarzeniu ojciec dziewczynki zaczął chorować. Z kolei jej matka, trzymając się nadziei, że jej córka jest cała i zdrowa, wykreowała w głowie scenariusz, według którego Nadine trafiła do małżeństwa, które nie mogło mieć dzieci. W jej wyobrażeniu, dziewczynka była zatem cała i zdrowa, a przy tym została otoczona miłością przez nową rodzinę. Tak różne reakcje na dramat, jakim jest zaginięcie dziecka, bez wątpienia oddaliły od siebie rodziców Nadine. Nie minęło wiele czasu, kiedy rozstali się oni na dobre. Dziś wiadomo, iż matka zaginionej ponownie wyszła za mąż.

W 2004 roku babcia Nadine, zleciła specjalistom wykonanie portretu progresywnego. Miał on przedstawiać możliwy wygląd zaginionej w wieku 18 lat. Niestety, jego stworzenie i opublikowanie nie przyniosło postępu w poszukiwaniach.

 

Fot. Progresja wiekowa- tak prawdopodobnie wyglądałaby Nadine w wieku 18 lat

Spekulacje na temat zaginięcia Nadine Hertel

Wciąż nie wiadomo, jak dokładnie doszło do zaginięcia dziewczynki i co mogło się z nią stać.

Bezsprzecznie, nie mogła ona zniknąć w mieszkaniu pełnym ludzi, w dodatku najbliższej rodziny. W związku z tym, prawdopodobna wydaje się wersja, iż Nadine wyszła z przyjęcia. Z mieszkania, w którym odbywało się rodzinne spotkanie,  można było wyjść prosto na ulicę, lub na ulokowane z tyłu podwórko, jednak po tamtej stronie znajdował się balkon, na którym przebywał wtedy dziadek zaginionej. Gdyby dziewczynka udała się w tamtym kierunku, zostałaby zatem zauważona przez dziadka.  Jeśli zaś Nadine wyszła na ulicę, mogła zostać przez kogoś uprowadzona. Za namową obcego, mogła za nim podążać, lub też wsiąść do samochodu lub tramwaju.

Utonięcie Nadine wydaje się mniej prawdopodobne, ponieważ mimo poszukiwań, w rzece nie znaleziono jej ciała. W okolicy, w której zaginęła, brzeg rzeki nie był dostępny dla spacerowiczów, jednak należy wziąć pod uwagę, że dziewczynka mogła zbliżyć się do rzeki na innym jej odcinku.

Niedbałe poszukiwania

Dziś trudno jest wyobrazić sobie, by poszukiwania zaginionego dziecka trwały zaledwie kilka dni, po czym zostałyby one zakończone bez żadnego efektu i wniosków. Szokujące jest także, jak mały rozgłos medialny towarzyszył tej tragedii. Sprawa nie tylko nie została nagłośniona na całym świecie, tak jak w przypadku zaginięcia Madeleine McCann z 2007 roku, ale też niewiele mówiło się o niej w samych Niemczech. Trudno ocenić, czy jest to kwestia mentalności tamtych czasów, czy też wyraźne zaniedbanie.

Źródła:

https://www.vvk-deutschland.de/Nadine-Hertel.htm

https://www.allmystery.de/themen/km138414

 

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl