Blog
Zaginieni Przed Laty

Gdybym mógł Cię zabić, zrobiłbym to!

Gdybym mógł Cię zabić, zrobiłbym to! 29-latek porwał dziewczynę, więził ją w domu, bił, gwałcił, gryzł i zastraszał. Mężczyzna z Southampton za swoje bestialskie czyny został skazany na 14 lat

Gdybym mógł Cię zabić, zrobiłbym to

Sprawa, o której dzisiaj napiszemy, jest niczym scenariusz z horroru. Słowa 29-letniego mężczyzny z Southhampton do ofiary mrożą krew w żyłach… ,,Gdybym mógł cię zabić, zrobiłbym to”.

Na początku czerwca 2022 roku Jack McRae z Golden Grove został uznany za winnego i skazany na 14 lat więzienia za porwanie, bestialski gwałt, a także inne brutalne przestępstwa.

Mężczyzna łącznie został uznany za winnego przez ławę przysięgłych w następujących ośmiu zarzutach:

  • gwałt na kobiecie w wieku 16 lat lub starszej
  • fałszywe uwięzienie
  • cztery zarzuty napaści powodującej rzeczywiste uszkodzenie ciała
  • dwa zarzuty uszkodzenia kryminalne o wartości 5000 gbp lub mniejszej

29-latkowi nakazano również podpisanie rejestru przestępców seksualnych do końca życia.

Ofiary

25 listopada 2020 roku McRae napadł na 20-letnią kobietę w rejonie Itchen. Nie była jego pierwszą ofiarą. Szaleniec uderzył młodą kobietę wielokrotnie w twarz, głowę i ciało. Kiedy straciła przytomność, mężczyzna nie przestawał, jak opętany w dzikim szale kontynuował swój bestialski czyn.  Pozostałe siedem przestępstw popełnił na kolejnej ofierze, którą była również 20-latka. Mężczyzna napadł na kobietę wcześniej od poprzedniej ofiary między październikiem a początkiem listopada 2020 roku w rejonie Mansbridge w Southampton. McRae podczas napaści bił jak oszalały kobietę, kopał, gryzł ją, dźgnął nawet nożem i powiedział… “Gdybym mógł cię zabić, zrobiłbym to”! Następnie porwał ją, zgwałcił i zamknął na tydzień w swoim domu… Obie poszkodowane 20-latki zgłosiły sprawę przeciwko McRae na policję 28 listopada 2020 roku. Od tamtej pory kobiety wspierają wyspecjalizowani funkcjonariusze.

Uszkodzenia rzeczy kryminalnych

Incydenty z uszkodzeniami kryminalnymi polegały na tym, że McRae dźgnął sofę i poduszkę oraz telefon nożem, który nosił przy sobie.

Detektyw Amanda Linden-Jones pochodzi z zespołu Operation Amberstone, który bada poważne przestępstwa seksualne. Była głównym oficerem w tej sprawie wraz ze śledczym Tiffany Burrows z Western Investigations.

DC Linden-Jones powiedział w wywiadzie z mediami: Po pierwsze, chcielibyśmy pochwalić odwagę tych kobiet, które zostały poddane wstrząsającemu poziomowi przemocy z rąk tego szaleńca. Kobieta, która została zgwałcona, powiedziała nam, że w tym momencie myślała, że umrze. Po tym wszystkim, przez co przeszli, znalezienie wewnętrznej siły, aby z nami porozmawiać i pomóc nam umieścić go za kratkami, jest inspirujące. W wyniku ich odwagi McRae znajduje się w miejscu, w którym nie może już zadawać tak przerażających nadużyć innym kobietom. Mamy nadzieję, że ten wyrok wysyła silny sygnał do opinii publicznej, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiec przemocy wobec kobiet i dziewcząt, wspierać ofiary i bezlitośnie ścigać przestępców.

 

 

Jeśli zostałeś dotknięty wykorzystywaniem seksualnym, możesz odwiedzić  stronę internetową, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat tego, jak to zgłosić i gdzie szukać wsparcia: https://www.hampshire.police.uk/advice/advice-and-information/rsa/rape-and-sexual-assault/support-for-victims-of-rape-and-sexual-assault/

 

Źródło: Ściganie sprawców, którzy dopuszczają się przemocy wobec kobiet: mężczyzna z Southampton skazany na 14 lat za gwałt i fałszywe uwięzienie | Policja w Hampshire

Wymagana uwaga! | Cloudflare (hampshire.police.uk)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Czy można zapobiec zaginięciom seniorów? (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl