BLOG

Sukces Archiwum X- morderca znaleziony po 20 latach

Brutalne morderstwo- zabijał jako nastolatek

O sprawie brutalnego morderstwa Barbary Lebiedzińskiej pisaliśmy już w styczniowym artykule.  Wówczas podejrzanym był Krzysztof L. Dzisiaj natomiast jest już pewne, że to on był bestialskim mordercą, który przez godzinę znęcał się nad 52-letnią kobietą. Po zbrodni próbował wysadzić dom, by zatrzeć ślady. Sprawę umorzono, jednak zbrodnią zainteresowało się Archiwum X.  20 latach po zabójstwie zatrzymano  Krzysztofa L. W chwili zbrodni miał 15-lat.

Zamożna kobieta

Barbara Lebiedzińska uchodziła za zamożną, lecz skromną kobietę. Pochodziła z Suraża-małej i malowniczej miejscowości w pobliżu Białegostoku. Na co dzień mieszkała w USA wraz z mężem i trojgiem dzieci. Co jakiś czas Pani Barbara przyjeżdżała do Polski, gdzie rodzina miała swój dom.

 

Brutalne morderstwo- zabijał jako nastolatek
Fot. Barbara Lebiedzińska

 Tragiczny dzień

Upalny, letni dzień 2000 roku  zapadł w pamięci bliskim Barbary. Kobieta przebywała wówczas w Polsce. 15 lipca, dzień przed śmiercią, kobieta była sama w domu. Według źródeł, słyszała bardzo wyraźnie czyjeś kroki na werandzie. Przestraszona, zadzwoniła do swojego męża. Powtarzała, że się boi. Mąż Pani Barbary, Stanisław, namawiał kobietę by ostrożnie wyjrzała przez okno. Kobieta nikogo jednak nie widziała. 16 lipca 2000 roku, około 3:00 nad ranem, w domu Barbary wybuchł pożar. Bez wątpienia, to właśnie dym postawił na nogi pobliskich sąsiadów.  Chcąc zapobiec tragedii, weszli oni do domu kobiety, gdzie znaleźli jej zmasakrowane ciało. Zwłoki leżały na podłodze. Ogromna ilość krwi uświadomiła sąsiadom, że Barbara została bestialsko zamordowana. Sąsiedzi zawiadomili zatem policję.

Ustalenia policji

Jednoznacznie ustalono, że narzędziem zbrodni był młotek.  Morderca prawdopodobnie uderzał swoją ofiarę także taboretem. Kobieta miała połamane wszystkie żebra, przebite płuca, uszkodzone serce, a finalnie została uduszona. Przypuszcza się, że morderca chciał  zatrzeć ślady, w związku z czym postanowił wysadzić dom. W tym celu odkręcił butlę gazową ,a następnie nakrył ją małym dywanem i podpalił.

Konflikt w rodzinie

Mąż zamordowanej, Stanisław Lebiedziński, był przesłuchiwany w sprawie. Śledczy pytali, czy małżeństwo nie miało wrogów. Mężczyzna bez zawahania wskazał brata stryjecznego- dochodziło między nimi do kłótni  o działkę.

 

Bezkarność

Z powodu nieudolności policji, śledztwo stanęło w miejscu. Choć pani Barbara bez wątpienia padła ofiarą morderstwa, nie udało się postawić zarzutów sprawcy, który pozostawał nieznany. Sprawa została zatem umorzona, a zabójca- bezkarny.

Wznowienie śledztwa

Trzy lata temu sprawą zainteresowali się śledczy z Prokuratorskiego Archiwum X. 20 lat po brutalnym morderstwie w sprawie nastąpił niespodziewany przełom. Śledczy jednoznacznie stwierdzili, że Barbarę Lebiedzińską zabił 15-letni wówczas Krzysztof L. – Kuzyn jej męża. Był on synem krewnych, z którymi mąż zamordowanej miał przed laty konflikt.

Morderca

Matka Krzysztofa L. twierdziła, że jej syn bez wątpienia jest niewinny, a w dniu brutalnego morderstwa Barbary  był na dyskotece. Prawdopodobnie, po powrocie do domu nie miał widocznych zadrapań, w związku z czym według rodziny to nie on był winny śmierci kobiety.

 

Wyrok

Dwa lata po bestialskim zabójstwie, Krzysztof L.  wyjechał do USA. Tam zamieszkał w pobliżu Chicago i założył rodzinę.  Mężczyzna  został zatrzymany w Stanach za przemoc domową. W grudniu 2020 roku Krzysztof L.  został zatrzymany. Śledczy przedstawili mu zarzut zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu dożywocie. Za tak okrutny czyn żadna kara nie będzie wystarczająca.

 

ŹRÓDŁO:

1.Brutalny morderca wpadł po 20 latach. Gdy zabijał miał 15 lat – Interwencja (polsatnews.pl)

2. https://zaginieniprzedlaty.com/artykuly/morderstwo-barbary-lebiedzinskiej-zbliza-sie-do-rozwiazania/

 

 

 

UDOSTĘPNIJ:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on skype

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl