BLOG

3 lata od zaginięcia odnaleziono ciało i zatrzymano morderców

Po 3 latach zatrzymano sprawców brutalnego morderstwa w Pile

3 lata od zaginięcia odnaleziono ciało i zatrzymano sprawców brutalnego morderstwa w Pile. Dokładnie w czerwcu 2019 roku do komisariatu w Pile napłynęło zgłoszenie zaginięcia 39-latka. Niestety pomimo natychmiastowych i intensywnych poszukiwań losy zaginionego pozostawały nieznane aż do tego roku.

Po 3 latach zatrzymano sprawców

Dokładnie w czerwcu 2019 roku do komisariatu policji w Pile napłynęło zawiadomienie o zaginięciu 39-letniego Tomasza C. Mundurowi od samego początku prowadzili intensywne poszukiwania, niestety bezskutecznie. Mężczyzna 16 czerwca 2019 roku wyszedł z domu i już nigdy do niego nie wrócił. Podczas poszukiwań mundurowi nie natknęli się na żaden ślad zaginionego mężczyzny. Przez ten czas bliscy zaginionego żyli w ogromnej rozpaczy… Bo jak inaczej można nazwać uczucie tęsknoty i bezsilności, gdy wyczerpało się każde z możliwych czynności, by odnaleźć ukochaną, zaginioną osobę?

Po 3 latach zatrzymano sprawców brutalnego morderstwa w Pile
zdjęcie ze strony epoznan.pl

Zeznania

Mundurowi pomimo tego, że nie odpuszczali, nie mieli już punktu zaczepienia. Sprawa zaginięcia 39-latka stała się dla nich nie lada zagadką. Dopiero ogromny przełom w sprawie nastąpił wiosną 2022 roku. Na pilską komendę przyszedł 41-letni mężczyzna. Miał być przesłuchiwany w sprawie złamania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Mężczyzna w trakcie przesłuchania nagle powiedział, że chciałby mundurowych powiadomić o bardzo ważnej sprawie. 41-latek zaczął opowiadać, że w czerwcu 2019 roku był świadkiem brutalnego pobicia i morderstwa 39-latka. Następnie pokazał policjantom, gdzie ukryto ciało. Jak się okazało, zamordowanym mężczyzną był zaginiony 39-latek, którego policja intensywnie poszukiwała przez 3 lata.

Mundurowi odnaleźli zwłoki zamordowanego mężczyzny

Funkcjonariusze policji od razu udali się w miejsce, które wskazał im 41-latek. Przeszukali bardzo dokładnie teren i odnaleźli zwłoki. Badania DNA potwierdziły, że zamordowanym jest zaginiony 39-latek. Śledczy w toku dochodzenia ustalili również jakim samochodem transportowano 39-latka w dniu morderstwa.

– W toku dalszych czynności procesowych prowadzonych pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Poznaniu ustalono, że 3 mężczyzn w nocy z 16 na 17 czerwca 2019 roku pojechało do jednego z miast Wielkopolski spotkać się ze swoją ofiarą. Następnie pobiło ją, skrępowało, wrzuciło do bagażnika i wywiozło do lasu, gdzie zadało jej ciosy nożem i wrzuciło do wykopanego dołu – wyjaśnia w rozmowie z mediami Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Zarzuty

41-latka, który opowiedział policjantom o zajściu, zatrzymano w dniu, w którym pojawił się na komendzie. Drugiego z mężczyzn, 45-latka, nie można było zatrzymać od razu, ponieważ był w zakładzie karnym za inne przestępstwo. Zatrzymano go, dopiero kiedy opuścił zakład karny. Trzecia z osób, która miała brać udział w zabójstwie 39-latka, już nie żyje. Zginęła w wypadku motocyklowym w 2019 roku.

– Zatrzymani mężczyźni usłyszeli w prokuraturze zarzut zabójstwa oraz bezprawnego pozbawienia wolności pokrzywdzonego (art. 148 § 1 k.k. i art. 189 § 1 k.k. w związku z art. 11 § 2 k.k.). Drugi z nich zarzucanego mu przestępstwa dopuścił się w warunkach recydywy (art. 64 § 1 k.k.). Na wniosek prokuratora, Sąd zastosował wobec podejrzanych 3-miesięczny areszt tymczasowy – dodaje w rozmowie z mediami Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury.

Mężczyznom grozi dożywocie.

 

Źródło: Brutalne morderstwo w Pile: po 3 latach zatrzymano sprawców (epoznan.pl)

Nie żyje zaginiony 39-latek. Świadka ruszyło sumienie po 3 latach – o2 – Serce Internetu

Wrzucili kolegę do bagażnika, wywieźli i zakopali w lesie. Po trzech latach mordercę ruszyło sumienie | Kryminalki.pl | Wiadomości kryminalne. Informacje policyjne. Prawdziwi przestępcy i wypadki

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Może zainteresować Cię również: Skazany za gwałt na 16-latce znaleziony w Wlk. Brytanii. (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl