BLOG

19-latka została porwana, była zmuszana do małżeństwa

19-latka została porwana w celu zmuszenia do małżeństwa

19-latka została porwana przez trzech mężczyzn. Była zmuszana do małżeństwa i przyjęcia islamu. Policja od trzech miesięcy nie podjęła żadnych działań, by uwolnić dziewczynę.

Porwana 19-latka

Do porwania doszło w Pakistanie. Pakistańska policja od trzech miesięcy nie podjęła żadnych działań, aby porwana Aleeza Naeem, jedyna córka chrześcijańskiego małżeństwa z Fajsalabad, mogła bezpiecznie wrócić do domu. Do porwania doszło 13 marca 2022 roku. Aleeza tamtego dnia szła na uczelnię i właśnie wtedy została napadnięta przez trzech muzułmanów – Muhammada Rashid, Muhammada Hassan i Muhammada Sarwar. Jeden z porywaczy chce zmusić do ślubu i nawrócenia na islam młodą dziewczynę.

Policja wie, gdzie jest porwana, ale nie podejmuje żadnych działań

Już następnego dnia po porwaniu 19-latki policja wydała raport wskazujący Rashida jako głównego podejrzanego. Mundurowi bardzo szybko namierzyli telefon komórkowy porwanej i od początku mieli jej lokalizację. Pomimo tych wszystkich ustaleń, policja do dziś nie podjęła żadnych działań, aby uwolnić młodą kobietę z rąk porywaczy.

„Aleeza jest jedynaczką. Urodziła się po wielu modlitwach i jest jedynym powodem, dla którego my, rodzice, żyjemy” – powiedziała matka. Z kolei ojciec deklaruje, że zrobi wszystko, by córkę z rąk porywaczy i uchronić przed gwałtem, małżeństwem i przymusową konwersją.

Sprawę nagłośniła organizacja Human Rights Focus Pakistan (HRFP), która pozostaje w kontakcie z rodzicami Aleezy Naeem i monitorowała stojące obecnie w miejscu śledztwo policyjne. W rozmowie z AsiaNews, prezes HRFP, Naveed Walter, zwrócił uwagę, że sprawa Aleezy to tylko kolejny przypadek porwania, nawrócenia i przymusowego małżeństwa młodych kobiet i dziewcząt z mniejszości religijnych w Pakistanie.

"<yoastmark

Koszmar kobiet

Do takich sytuacji w Pakistanie dochodzi bardzo często. Kobiety już od najmłodszych lat są porywane i zmuszane do ślubu. Następnie, o wiele lat starsi mężowie, gwałcą bestialsko swoje nastoletnie żony… Niektóre z nich to jeszcze dzieci…

Podobny koszmar dotknął 13-latkę, którą porwano, zmuszono do ślubu, następnie zgwałcono. Kiedy uciekła od swojego oprawcy, sąd nakazał jej wrócić do męża.

„Sprawcy są nadal na wolności. Chcemy zwrócić młodą kobietę jej rodzinie i wysłać osoby odpowiedzialne za kratki” – zapewnia Naveed Walter, przypominając, że od jakiegoś czasu działacze apelują do pakistańskiego rządu o przyjęcie ustawy zabraniającej przymusowych konwersji na islam.

Źródło: Pakistan: 19-latka porwana w celu zmuszenia do małżeństwa i przyjęcia islamu (msn.com)

Pakistan: 19-latka porwana w celu zmuszenia do małżeństwa i przyjęcia islamu (vnexplorer.net)

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco, zapraszamy do naszego serwisu ponownie! Kiedy

Może zainteresować Cię również: Zamordowano trzech chłopców. Trwa poszukiwanie sprawcy! (zaginieniprzedlaty.com)

UDOSTĘPNIJ:

PRZECZYTAJ TAKŻE:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Zapraszamy do współpracy!

Oferujemy możliwość umieszczenia reklamy na stronie głównej oraz w każdym artykule. Dodatkowo posiadamy możliwość publikacji artykułów sponsorowanych i reklamowych.

Zapraszamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów.

it-agencja.pl